Czy jest wolne 31 października 2022? Czy trzeba iść do szkoły w Halloween?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Czy jest wolne 31 października 2022? Czy trzeba iść do szkoły w Halloween?

2022-10-28 12:52

Przełom października i listopada to czas zadumy lecz dla niektórych również zabawy. Nadchodzące święto Wszystkich Świętych 2022 przypada we wtorek i jest dniem ustawowo wolnym od szkoły i pracy. Poprzedza je Halloween, które wypada w tym roku w poniedziałek. Czy również wtedy możemy zostać w domu? Czy jest wolne 31 października 2022? Czy trzeba iść do szkoły w Halloween?

Wszystkich Świętych to ważny czas w życiu Polaków. Masowo udajemy się wtedy na cmentarze, by na grobach bliskich złożyć kwiaty i znicze. To moment na wspomnienia i refleksje, a dla niektórych również moment powrotu w rodzinne strony. By odwiedzić rodzinę musimy często pokonać setki kilometrów. Tegoroczne święto Wszystkich Świętych przypada we wtorek 1 listopada. Wtedy też wszyscy mają wolne.

W poniedziałek 31 października będziemy natomiast obchodzić prawdziwe święto duchów czyli Halloween 2022. Według niektórych, na świat wychodzą wtedy wszystkie złe moce, by po raz ostatni przed zimą pohulać wśród żywych. By się przed nimi ukryć zakładamy sami straszne maski i kostiumy, a na progach naszych domów wystawiamy lampiony z dyni. Czy jest wolne 31 października 2022? Czy trzeba iść do szkoły w Halloween?

Czy 31 października jest wolne od szkoły?

W Polskim prawie 31 października nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy i szkoły. Nie oznacza to jednak, że będziecie musieli pojawić się w szkolnych ławkach. Dyrektorzy szkół mają bowiem do rozdysponowania pulę dni wolnych. Wielu z nich decyduje się na wykorzystanie jednego z nich właśnie ostatniego dnia października. To oczywiście świetna okazja, by spotkać się ze znajomymi i przygotować maraton horrorów lub też imprezę na Halloween 2022.

31 października nie jest dniem wolnym od pracy. Jeśli osoby dorosłe chcą tego dnia udać się w dalszą podróż do rodziny, to powinny zatroszczyć się wcześniej o urlop.

Za kogo powinieneś przebrać się na Halloween 2022?

Pytanie 1 z 10
Jaki film wybrałbyś na wieczór?
Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE