koronka

i

Autor: Pixaby Czwarta fala pandemii: TAKICH restrykcji dla niezaszczepionych chcą doradcy premiera

Czwarta fala pandemii: TAKICH restrykcji dla niezaszczepionych chcą doradcy premiera [LISTA]

2021-07-21 9:14

Coraz więcej mówi się o wprowadzeniu na jesień obostrzeń dla osób niezaszczepionych. Wszystko ze względu na przewidywaną czwartą falę pandemii koronawirusa. Rada medyczna przedstawiła już propozycje ograniczeń dla tych, którzy przyjąć szczepionki na COVID-19 nie chcą. Jakie mają to być restrykcje? Sprawdźcie w naszym materiale.

Czwarta fala pandemii. Eksperci przewidują, kiedy pojawi się w Polsce

Uniknięcie czwartej fali pandemii koronawirusa wydaje się już chyba niemożliwe. Wszystko przez wariant Delta, który coraz bardziej szerzy się w Europie. Tylko w Polsce jest on już odpowiedzialny za prawie 50 proc. wszystkich zakażeń COVID-19. Poszczególne kraje Starego Kontynentu powracają do obostrzeń, tak jest m.in. w Portugalii czy Hiszpanii. Wiele wskazuje na to, że także w Polsce musimy przygotować się na powrót restrykcji. Przedstawiciele rządu mówią o tym coraz częściej. Jak podkreślają, wszystko zależeć będzie od liczby zaszczepionych osób na COVID-19. Im więcej osób przyjmie szczepionkę, tym czwarta fala pandemii będzie mniej uciążliwa. Kiedy jej możemy się spodziewać? Jak podają eksperci, czwarta fala pandemii koronawirusa może zacząć rozwijać się w Polsce już w drugiej połowie sierpnia.

Raport z anteny 20.07, godz.10

Na razie tego jeszcze nie odczuwamy, ale to jest sytuacja przejściowa, lada dzień się ona zmieni. Nie może być inaczej, skoro w otaczających nas państwach sytuacja zaczyna być już powoli alarmująca, np. w Niemczech czy Czechach, gdzie notuje się 20-procentowy wzrost zakażeń w porównaniu tydzień do tygodnia - podkreśliła prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie wskazała datę.

Czwarta fala pandemii: TAKICH restrykcji dla niezaszczepionych chcą doradcy premiera

Pojawienie się czwartej fali pandemii koronawirusa z pewnością będzie też wiązać się z powrotem obostrzeń. Co może zostać wprowadzone? Nad tym zastanawia się spora część Polaków. Czy czeka nas kolejny lockdown? Co znów zostanie zamknięte? Czy maseczki wrócą na świeżym powietrzu? Pojawiły się NOWE propozycje Rady Medycznej, jeśli chodzi o jesienne obostrzenia. Specjaliści zasugerowali rządowi m.in. wprowadzenie restrykcji dla osób NIEZASZCZEPIONYCH - jeśli liczba zakażeń gwałtownie zaczęłaby rosnąć. Na czym miałyby polegać obostrzenia? Jak podaje jedna ze stacji radiowych, do kina, restauracji czy na basen mogłyby wejść jedynie osoby zaszczepione. Weryfikacja mogłaby się odbywać, np. jak w innych europejskich krajach po pokazaniu certyfikatu szczepionkowego.

Dodatkowo obowiązkowym szczepieniem na COVID-19 miałby zostać poddany personel medyczny oraz nauczyciele.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?