Częściowe zaćmienie księżyca w listopadzie 2021! Kiedy i jak je oglądać?

2021-11-06 7:38

Częściowe zaćmienie księżyca w listopadzie 2021! Już 19 listopada czeka nas częściowe zaćmienie Księżyca. Tylko trzy procent jego tarczy znajdzie się poza obszarem stożka cienia całkowitego. Jak je oglądać zaćmienie księżyca w listopadzie 2021? Więcej o tym niezwykłym zjawisku przeczytacie w naszym artykule.

Tegoroczny listopad obfituje w niezwykłe wydarzenia astronomiczne. Na naszym niebie pojawią się aż dwa roje meteorytów. Rój meteorów o nazwie Południowe Taurydy zobaczymy w pierwszym tygodniu listopada. Kolejne na niebie zobaczymy Leonidy. Obserwacji można będzie dokonywać między 17 a 18 listopada. Leonidy to najszybszy znany rój meteorów. Prędkość meteoroidów w ziemskiej atmosferze dochodzi nawet do 72 kilometrów na sekundę. Ale to jeszcze nie koniec! W listopadzie zobaczyć będzie można a również w niektórych częściach świata zaćmienie księżyca.

Zaćmienie księżyca to zawsze niezwykłe widowisko. Kiedy i gdzie będzie można je oglądać?

Brutalne pobicie w centrum Torunia. Rozpoznajesz sprawców? Powiadom policję!

Częściowe zaćmienie księżyca w listopadzie 2021! Kiedy i jak je oglądać?

Niestety zjawisko będzie można zobaczyć m.in. w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Australii. W Polsce będzie ono jednak niewidoczne. Warto natomiast śledzić internetowe relacje! Warto jednak pamiętać, że w 2022 roku czeka nas całkowite zaćmienie.

Quiz. Tak to było w PRL – nasze najlepsze komedie

Pytanie 1 z 15
Serial „Alternatywy 4” miał swojego Dyzmę. Był nim:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze