Czarny dzień dla armii Putina! Zginęło rekordowo dużo rosyjskich żołnierzy

i

Autor: Twitter/RALee85, Twitter/Militarylandnet "Czarny dzień" dla armii Putina! Zginęło rekordowo dużo rosyjskich żołnierzy

Rekordowe straty wojsk Putina. Czarny dzień dla rosyjskiej armii

2022-09-08 11:57

Środa to "czarny dzień" dla armii Putina. Ostatniej doby zginęło rekordowo dużo rosyjskich żołnierzy. Ukraina zdołała też odbić znaczną część utraconych obszarów. Zobacz wideo!

Rekordowe straty rosyjskich wojsk

Rosyjskie wojska straciły w ciągu ostatniej doby około 640 żołnierzy, a także m.in. 15 czołgów, 37 pojazdów opancerzonych i 32 systemy artyleryjskie - powiadomił w czwartek w porannym komunikacie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Są to jedne z najwyższych dobowych strat agresora od 24 lutego, czyli początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Czytaj także: Zamach bombowy przed ambasadą Rosji w Kabulu. Są ofiary śmiertelne [WIDEO]

W środę ukraińskie siły zniszczyły również m.in. dwa wrogie samoloty bojowe, dwa śmigłowce oraz 24 pojazdy i cysterny.

W ciągu ponad pół roku wojny przeciwnik stracił już 51 250 żołnierzy, a także m.in. 2112 czołgów, 4557 pojazdów opancerzonych, 239 samolotów, 210 śmigłowców i 1226 systemów artyleryjskich - powiadomił ukraiński sztab.

Duże straty rosyjskiej armii są związane z ukraińskimi operacjami ofensywnymi na kilku odcinkach frontu, w szczególności w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie kraju oraz na Chersońszczyźnie na południu.

Jak poinformował w najnowszym raporcie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW), ukraińskie wojska wykorzystały taktyczne zaskoczenie wroga i posunęły się w środę co najmniej 20 kilometrów w głąb kontrolowanego przez wojska rosyjskie terytorium w obwodzie charkowskim, odbierając najeźdźcom około 400 kilometrów kwadratowych terenu.

UkrAlina - dr Olena Babakova

Quiz dla najlepszych kierowców

Pytanie 1 z 10
Tramwaj wjeżdżający na rondo...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE