Czarne, czy białe ubrania? Które lepiej chronią prze upałem? Możecie się zdziwić!

2022-07-22 12:02
Czarne, czy białe ubrania? Które lepiej chronią prze upałem? Możecie się zdziwić!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dokucza wam skwar? Na upały każdy ma swoje sposoby. Nasze babcie kazały pić nam chłodne napoje, jeść lody i oczywiście ubierać się na biało. Według nich czarny kolor przyciąga bowiem promienie słoneczne. Jako dzieci mogliśmy w to wierzyć, jednak czy jest w tym chociaż ziarno prawdy? Sprawdźmy!

Czarne, czy białe ubrania? Które lepiej chronią przed upałem? Niemal każda osoba, której zadamy takie pytanie, odpowie, że jest to kolor biały? Dlaczego? Promienie słoneczne mają odbijać się od tkaniny i w tej sposób zapewniać nam większą swobodę i ochłodę. Czarny kolor ma natomiast je ,,przyciągać". Czy to jednak prawda? Okazuje się, że teoria nie do końca jest prawdziwa. Największe znaczenie ma bowiem... materiał, z jakiego wykonano nasze ubrania. W upalne dni powinniśmy wybierać tkaniny przewiewne i naturalne. To one ochronią nasz organizm przed przegrzaniem. Warto również osłania ramiona lub pamiętać o używaniu kremu z filtrem, by ochronić się przed poważnymi w skutkach słonecznymi poparzeniami.

Nie powinniśmy również zapominać o nakryciu głowy. Zbyt długie przebywanie na słońcu może prowadzić nawet do udaru.

Upały w Europie - jak zadbać o swój telefon?

Upały nie służą nie tylko nam, ale również elektronice. Do uszkodzenia smartfona lub laptopa może dojść bardzo szybko, zwłaszcza podczas upałów powyżej 30 stopni. Jak ochronić nasz cenny sprzęt przed przegrzaniem i awarią?

Więcej przeczytacie TUTAJ.

QUIZ. Trudne hasła z krzyżówek. 5 punktów to nie wstyd!

Pytanie 1 z 10
Ma żeberka ze stali?
Korytarz życia - jak wygląda wewnątrz karetki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze