Co zrobić z jeżyn? Szybkie i sprawdzone przepisy na sok, dżem, nalewkę i konfitury

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Co zrobić z jeżyn? Szybkie i sprawdzone przepisy na sok, dżem, nalewkę i konfitury

2022-08-30 15:48

Sierpień 2022 można uznać za wyjątkowo udany! Przyroda nie skąpiła nam w tym roku swoich darów i w Polsce możemy już znaleźć lub kupić liczne gatunki warzyw, grzybów i owoców. Właśnie rozpoczyna się sezon na jeżyny. Co zrobić z jeżyn na zimę? Jaka jest ich cena i gdzie kupić jeżyny? Sprawdźcie!

Spis treści

  1. Gdzie kupić jeżyny?
  2. Co zrobić z jeżyn - przepisy

Jeżyny to pyszne owoce, które możemy zbierać samodzielnie lub po prostu kupić. Te owoce są niezwykle zdrowe i możemy je stosować w zaburzeniach przemiany materii, w złym trawieniu, biegunce, w schorzeniach dróg oddechowych, jak kaszel, chrypka oraz w schorzeniach nerek i pęcherza moczowego! Owoce zbieramy pod koniec lata i na początku jesieni, kiedy dojrzeją. Możemy je również kupić.

Gdzie kupić jeżyny?

Jeżyny dostaniemy na targach i w dobrych sklepach sprzedających owoce i warzywa. Niekiedy możemy spotkać je również u przydrożnych sprzedawców, a nawet w supermarketach.

Co zrobić z jeżyn - przepisy

Jednym z najprostszych przetworów, który doskonale sprawdzi się zimą jest oczywiście dżem z jeżyn. Przepis znajdziecie klikając TUTAJ. Na gorące dni letnie i wczesnojesienne możecie natomiast poczęstować rodzinę sokiem z jeżyn

Równie łatwy jest przepis na nalewkę z jeżyn:

 Owoce jeżyn (niemyte) zalewamy wódką w proporcji 1:10. Odstawiamy na 2 tygodnie. Po tym okresie odcedzamy. Nalewka świetnie sprawdzi się zimą. Pijemy 2 -3 kieliszki dziennie jako środek napotny i przeciwgorączkowy.

10-letnia dziewczynka mało nie straciła życia na plaży pełnej ludzi

Quiz. Wakacje nad morzem w PRL

Pytanie 1 z 10
Z zakładowych ośrodków wczasowych nie można było wynosić:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE