Karambol w Czechach

i

Autor: Fot. screen YouTube David da Vid / https://www.youtube.com/channel/UCsQ_EMo7vo5P6O1pRi0oKpw Karambol w Czechach

Ciężarówki miażdżą auta osobowe - zobaczcie nagranie z karambolu [WIDEO]

2022-01-22 20:32

W wypadku około, 30. kilometrów od Pragi, brało udział kilkadziesiąt pojazdów, w tym wiele ciężarówek. Na nagraniu, które trafiło do sieci, widzimy, jak ciągniki siodłowe z naczepami rozbijają stojące na poboczu osobówki. Wideo znajdziecie w naszym artykule.

Do groźnego karambolu w Czechach doszło w czwartek, 20. stycznia w odległości 33 kilometrów od Pragi. Tego dnia warunki na drodze były bardzo trudne - wichura i intensywne opady śniegu ograniczały widoczność, a jezdnia szybko stała się śliska. W pewnym momencie auta zaczęły wpadać na siebie jedno po drugim. Z doniesień czeskiej policji wynika, że w karambolu brało udział około 40 pojazdów, w tym ciężarówki z naczepami. To właśnie one powodowały największe szkody. Ciężkie pojazdy nie były w stanie wyhamować i wbijały się w osobówki. Niedawno do sieci trafiło nagranie jednego z uczestników karambolu. Znajdziecie je w dalszej części artykułu.

Międzynarodowa kariera pączka – poznaj różne „oblicza” pączków

Ciężarówki wpadają w poślizg i uderzają w auta

Na YouTube opublikowano nagranie z karambolu. Zderzenia rejestrowała kamera zamontowana w jednym z samochodów. Jego kierowca dla bezpieczeństwa wysiadł z auta i stanął za barierką oddzielającą jezdnię od pobocza. Tak samo uczyniło wielu innych. Po chwili pierwsza ciężarówka uderza w samochód osobowy. Zobaczcie, jak to wyglądało.

W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie zginął. Rozmiary wypadku były jednak ogromne. Na Twitterze policji napisano, że rozbite samochody zajmowały 150. metrowy odcinek jezdni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE