Chciał zostać superbohaterem. Prawie ZGINĄŁ! Nastolatek wstrzyknął sobie... rtęć

2021-10-22 10:30
Spider-man
Autor: Pixabay.com

Dzieciaki, nie róbcie tego w domu! 15-letni chłopiec bardzo chciał zostać superbohaterem. By upodobnić się do jednej z postaci serii X-Men, naraził na szwank swoje zdrowie i życie. Co ciekawe, nie był to pierwszy tego rodzaju wyczyn nastolatka. Wcześniej próbował zdobyć moce... człowieka-pająka.

O tym, by posiadać supermoce rodem z komiksów, marzy niejeden nastolatek. Jednak 15-latek z Indii poszedł w tych marzeniach krok dalej i postanowił wcielić je w rzeczywistość. Zapragnął upodobnić się do jednej z postaci z komiksu X-Men, opowiadającego o grupie mutantów walczącej z superłotrami i ratującej świat przed zagładą.

Jego celem było upodobnić się do Mercury, której ciało składa się z nietoksycznego metalu, przypominającego rtęć. Superbohaterka potrafi dzięki temu przybierać różne kształty, oraz obywać się bez jedzenia i picia. Co takiego zrobił, by zdobyć supermoc?

Wstrzyknął sobie rtęć. Trzy razy.

Wreszcie trafił do szpitala z wieloma niegojącymi się wrzodami na lewym przedramieniu. Gdy opowiedział lekarzom, co zrobił, ci byli w szoku. 15-latek rtęć wydobył z zepsutego termometru. Na szczęście, wstrzyknął ją sobie tylko pod skórę, omijając przy tym główne naczynia krwionośne. Wrzody musiały zostać wycięte wraz z otaczającą je skórą. Nastolatek musiał również przejść przeszczep skóry. Na szczęście po operacji był w dobrym stanie.

Pacjent był monitorowany pod kątem oznak zatrucia rtęcią, ale w kolejnych badaniach stwierdzono, że wszystko jest w porządku. Wygląda jednak na to, że chłopiec powinien być monitorowany również pod innym kątem. Okazało się bowiem, że wcześniej próbował upodobnić się do innego bohatera komiksów - Spider-Mana. Jak to zrobił? To proste. Wielokrotnie dał się ukąsić pająkowi.

Informację o młodym fanie superbohaterów przekazali naukowcy amerykańskiego Narodowego Centrum Informacji Biotechnologicznej, w opublikowanym niedawno raporcie. Niestety, nie piszą oni, jakie były dalsze losy 15-latka. Można mieć tylko nadzieję, iż nie stwierdził, że "do trzech razy sztuka".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Potężna wichura we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze