Chcesz dostawać 1000+? MUSISZ SIĘ OŻENIĆ. Rodzice bez ślubu dostaną od państwa połowę mniej

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Chcesz dostawać 1000+? MUSISZ SIĘ OŻENIĆ. Bez ślubu otrzymasz połowę mniej!

2021-07-30 12:53

Chcesz dostawać 1000+? MUSISZ SIĘ OŻENIĆ. Rodzice bez ślubu dostaną od państwa połowę mniej. Rząd ogłosił niedawno, że od 2022 roku do rodziców dzieci w Polsce trafią dodatkowe pieniądze! Jak się jednak okazało, nie każdy będzie mógł liczyć na tego typu wsparcie. Dotyczy to głównie... małżeństw. Co z parami, które pozostają w związkach nieformalnych?

Zamiast 500 plus - dwa razy tyle. To wspaniała wiadomość dla rodziców, którzy liczyli na wsparcie rządu. Rozszerzone świadczenie wypłacane ma być od 2022 r. Kolejne kwoty nie będą jednak świadczeniem wypłacanym do ręki i nie będzie można wydać ich na co nam się podoba. Pieniądze przeznaczone będą na konkretny cel: mają służyć opłatom za żłobek, klub dziecięcy, czy dziennego opiekuna.

- Dofinansowaniem pobytu w instytucjach opieki (żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów) zostaną objęte dzieci uczęszczające do tych instytucji i niekorzystające z rodzinnego kapitału opiekuńczego, tj. dzieci pierwsze i jedyne w rodzinie, pierwsze z rodzin, w których kolejne dziecko jest objęte kapitałem i wszystkie w wieku przed ukończeniem 12 miesiąca i po ukończeniu 36 miesiąca życia - poinformował Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

W efekcie może okazać się, że tak naprawdę, 900 plus trafi do niewielkiej grupy rodziców.

Ile kalorii spalają olimpijczycy?| ESKA XD - Sportekspertka #28

Chcesz dostawać 1000+? MUSISZ SIĘ OŻENIĆ. Rodzice bez ślubu dostaną od państwa połowę mniej

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy będzie przyznawany na innych zasadach małżeństwom, a na innych samotnym rodzicom lub parom żyjącym w nieformalnych związkach. Na 1000 zł mogą liczyć tylko ci pierwsi - poinformował biznes.radiozet.pl. Niesie to oczywiście ryzyko dyskryminacji osób, które nie pozostają w związku małżeńskim. Dochód rodziny ma nie być brany pod uwagę.

Tylko rodzice żyjący w związku małżeńskim będą mieli wybór – 500 zł wypłacane przez 24 miesiące lub 1 tys. zł przez 12 miesięcy. Gdy dziecko, zgodnie z orzeczeniem sądu, jest pod opieką naprzemienną obydwojga rodziców, będą oni otrzymywać po połowie świadczenia - tłumaczy Rzeczpospolita.