Chaos na lotnisku w Kabulu

i

Autor: SATELLITE IMAGE 2021 MAXAR TECHNOLOGIES/PAP Chaos na lotnisku w Kabulu

Chaos na lotnisku w Kabulu. Nie żyje siedem osób [WIDEO]

2021-08-16 18:47

Chaos i panika na lotnisku w Kabulu. Tysiące ludzi próbowały dostać się do samolotów. Trzech mężczyzn uczepiło się podwozia samolotu i spadło. Według najnowszych informacji - zginęło siedem osób.

Chaos i panika na lotnisku w Kabulu. Nie żyje siedem osób. Wcześniej media przekazywały niepotwierdzone informacje, że trzech mężczyzn, którzy uczepili się podwozia odlatującego samolotu, spadło po jego starcie na domy mieszkalne. W internecie pojawiło się również wideo, na którym widać spadających ludzi.

Po zajęciu Kabulu przez talibów tysiące ludzi zaczęły szturmować lotnisko, próbując dostać się do samolotów. Ludzie gromadzili się na płycie lotniska, przez co wstrzymano ruch samolotów – informował wcześniej rzecznik niemieckiego MSZ. Na lotnisku panują chaos i panika, donoszą media.

Reuters poinformował po południu czasu polskiego, powołując się na informacje przekazane przez amerykańskich wojskowych, że loty ewakuacyjne samolotów wojskowych mają być wkrótce wznowione.

Agencja AFP, cytując pracownika Pentagonu, poinformowała, że amerykańscy żołnierze zabili dwóch mężczyzn, którzy „wymachiwali bronią”.

Afgańscy talibowie w niedzielę wkroczyli do Kabulu. Wykorzystując wycofanie się międzynarodowych sił wojskowych pod wodzą USA, przejęli kontrolę nad krajem. Dotychczasowy popierany przez Stany Zjednoczone rząd upadł, a prezydent kraju Aszraf Ghani zbiegł za granicę.

Władze Międzynarodowego Lotniska im. Hamida Karzaja w Kabulu odwołały wszystkie loty komercyjne. Przestrzeń powietrzna jest dostępna tylko dla celów militarnych. Ewakuację obcokrajowców i Afgańczyków, którzy m.in. współpracowali z zachodnimi rządami, organizują Amerykanie i szereg krajów zachodnich.

QUIZ. Najdziwniejsze zawody świata. Nawet 3/10 punktów nie będzie powodem do wstydu

Pytanie 1 z 10
Na start klasyka "Super Expressu": jaką częścią ciała zajmuje się rumpolog?
Brutalny atak na kobietę w autobusie miejskim