Całkowity lockdown od niedzieli 28.03.2021?! Jakie są możliwe scenariusze

i

Autor: pixabay.com

Całkowity lockdown od niedzieli 28.03.2021?! Możliwe scenariusze

2021-03-24 9:44

Całkowity lockdown od niedzieli 28.03.2021?! Możliwe scenariusze. W najbliższym czasie Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłoszą kolejne kroki w walce z pandemią COVID-19. Czy grozi nam całkowity lockdown? Czy będzie lockdown od niedzieli? Jakie będą obostrzenia na Wielkanoc 2021? Sprawdzamy dla Was możliwe scenariusze, które mogą wejść w życie już od najbliższej niedzieli 28.03.2021!

Całkowity lockdown od niedzieli 28.03.2021?! Możliwe scenariusze. Wiele wskazuje na to, iż od najbliższej niedzieli polski rząd wprowadzi całkowity lockdown w Polsce. Co on może oznaczać? Jakie są możliwe scenariusze twardego lockdownu? Jakie czekają nas obostrzenia na Wielkanoc? Czy będzie zakaz przemieszczania się? Scenariuszów które mogą się wydarzyć jest wiele, jednak wiele wskazuje na to, iż już od najbliższej niedzieli czeka nas całkowity lockdown. Statystyki zakażeń są bezwzględne i stale rosną. Według opinii ekspertów w najbliższych dniach spodziewać się możemy rekordowych liczb zachorowań. Dodatkowo sytuacja w szpitalach także nie jest najciekawsza. Kraj obiegają informację o tym, jak karetki ratunkowe stoją ustawione w kolejce aby wjechać na SOR-y. Jak więc może wyglądać całkowity lockodown już od niedzieli 28.03.2021? 

Szpital tymczasowy w Kielcach

Całkowity lockdown 28.03.2021 - scenariusze

Czy czeka nas totalny lockdown? Wiele na to wskazuje. Co więc może wydarzyć się już w ciągu najbliższych kilkunastu godzin, kiedy odbędzie się specjalna konferencja premiera? Wiele mówi się o ograniczeniach w przemieszczaniu się. Przypomnijmy, iż podobny zakaz mieliśmy już na Wielkanoc 2020, kiedy zakaz przemieszczania się obowiązywał. Co on może oznaczać? Najprawdopodobniej własne domy będziemy mogli opuszczać tylko w spełnieniu niezbędnych potrzeb życiowych - takich jak wyjście do sklepu, pójście do apteki czy wizyta u lekarza. Zapewne będzie można także wyjść na spacer z psem. Wszystko to ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wiele więc wskazuje na to, iż niebawem czeka nas zakaz przemieszczania się.

CAŁKOWITY LOCKDOWN I WIĘKSZE ZAMKNIĘCIE HANDLU

Czy czeka nas podobne rozwiązanie jak w lockdown w Niemczech, kiedy w okresie świąt wielkanocnych i sklepy będą nieczynne? Być może, jednak najprawdopodobniejszym scenariuszem jest wprowadzenie większych limitów, jak np. 5 osób na jedną lub zmniejszenie ilości ludzi w sklepach. Nie można wykluczyć także wprowadzenia w całkowitym lockdownie godzin dla seniorów. Te obowiązywały przecież od 10 do 12 w dni powszednie. Czy tym razem będzie podobnie? Wiele na to wskazuje. Liczyć się można także z tym, iż całkowity lockdown oznaczać może zamknięcie sklepów meblowych.

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

CAŁKOWITY LOCKDOWN A DZIAŁANIE RESTAURACJI I SIŁOWNI

Niestety, zarówno branża gastronomiczna jak i branża fitness musi liczyć się z tym, iż w najbliższym czasie siłownie i restauracje nie zostaną otwarte. Te pierwsze świadczyć mogą nadal usługi na dowóz oraz na wynos - tak zapewne zostanie, jednak w najbliższym czasie nie ma co liczyć, iż rząd postanowi otworzyć siłownie oraz kluby fitness. CAŁKOWITY LOCKDOWN dotknie branże urody? Wszyscy pamiętamy jak przed rokiem rząd nakazał zaprzestania działalności dla salonów urody, salonów kosmetycznych czy salonów fryzjerskich. Być może po raz kolejny będziemy to przeżywać, i po raz kolejny całkowity lockdown od 28.03.2021 może wprowadzić takie ograniczenia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

KOŚCIOŁY A CAŁKOWITY LOCKDOWN

- Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia na kolejne dwa tygodnie - powiedział premier Mateusz Morawiecki. To odpowiedź rządu na stale rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa. Co więc czeka kościoły? Zapewne nikt nie spodziewa się, iż zostaną zamknięte całkowicie, jednak rząd może wprowadzić jeszcze bardziej restrykcyjne ograniczenia, jakie miały miejsce kilka miesięcy temu. Mówimy tutaj m.in. o tym, iż w jednej liturgii uczestniczyć może wyłącznie 5 osób - z wyłączeniem służby liturgicznej. Całkowity lockdown na Wielkanoc może więc nastąpić. 

Jak wcześniej zapowiadał prof. Andrzej Horban, dodatkowe obostrzenia i lockdown całkowity są możliwe nawet od najbliższej niedzieli, a rząd rozpoczął już rozmowy nad całkowitym zamknięciem Polski na Wielkanoc. Miałoby to oznaczać także zamknięcie kościołów.