Superkomórki burzowe nad Polską. Do tego ulewy, a nawet grad. Alerty dla prawie całego kraju!

2022-06-01 9:37
burze
Autor: pexels/screen WXCharts Burze w Polsce 1.06. Intensywny front przejdzie przez nasz kraj

Bardzo dynamiczna pogoda w Polsce. Przez nasz kraj przetacza się front, który sprawi, że pogoda będzie niebezpieczna. Synoptycy przewidują burze, intensywne opady deszczu, a nawet gradu. Do tego mocno powieje. IMGW wydało już alerty dla siedmiu województw.

Burze w Polsce. 1.06.2022. Przez nasz kraj przechodzi intensywny front

Burze w Polsce wystąpiły już w nocy z wtorku na środę (31.05/1.06.). Grzmoty można było słyszeć m.in. w Wielkopolsce. To jednak nie koniec niebezpiecznej pogody. Front będzie przesuwać się z zachodu na wschód. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burze pojawią się w północnej części Polski, a także w centrum. Mogą wystąpić superkomórki burzowe. Następnie front przesunie się na wschód.

Podczas ich trwania możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu (około 20-25 mm) oraz wiatru, sięgającego 75 km/h. W ciągu dnia temperatura wyniesie 14-16 stopni Celsjusza na północy, 19-21 w centrum i na zachodzie, a na południu 21-22 stopnie.

Według IMGW burze mogą wystąpić w województwach:

  • podlaskim,
  • zachodniopomorskim,
  • wielkopolskim,
  • warmińsko-mazurskim,
  • pomorskim,
  • mazowieckim,
  • kujawsko-pomorskim.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północnym wschodzie, w pierwszej części nocy, spadnie deszcz. Na północny zachód, Małopolskę i Górny Śląsk zaczną nasuwać się dwie strefy opadów. Na południowym zachodzie prognozowane są przelotne opady deszczu. Na Pomorzu Zachodnim i Kaszubach w drugiej części nocy miejscowo spadnie do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy i tam możliwe są burze. Temperatura minimalna na północy i północnym wschodzie 6-7 stopni Celsjusza, w centrum około 9-10, na południu do 12 stopni. Wiatr słaby, umiarkowany, z kierunków południowych.

Rewolucja na Placu Pięciu Rogów w Warszawie. Prace powoli dobiegają końca

Burza, wichury? Zostań w domu i posłuchaj podcastów!

Polecamy najnowsze odcinki serii TO SIĘ KRĘCI - dla wszystkich fanów seriali i kina.

Listen to "Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze