Boże Ciało 2021 - czy jest procesja? Czy mogą odbywać się obchody na świeżym powietrzu?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Boże Ciało 2021 - czy jest procesja? Czy mogą odbywać się obchody na świeżym powietrzu?

2021-05-31 7:31

Boże Ciało 2021 - czy jest procesja? Czy mogą odbywać się obchody na świeżym powietrzu? Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt kościelnych w czasie roku. W roku 2020 wiele procesji zostało odwołanych. Wszystko przez epidemią koronawirusa w Polsce. Obecnie wiele osób jest już zaszczepionych. Czy w związku z tym kościoły na terenie kraju będą mogły zorganizować procesje?

Rozebrał się i wskoczył do fontanny

Boże Ciało 2021 - czy jest procesja?

Chociaż zbliża się lato, wciąż nie wszystkim chętnym obywatelom powyżej 18 toku życia udało się zaszczepić dwoma dawkami szczepionki przeciwko COVID-19. Oznacza to, że procesje w Polsce w Boże Ciało 2021 będą mogły odbywać się na świeżym powietrzu. Będą jednak warunki. Uczestnicy będą musieli świętować w reżimie sanitarnym - czyli zachować odpowiednią odległość. Osoby niezaszczepione powinny również rozważyć swój ograniczony udział w nabożeństwie. Warto jeszcze w tym roku nie narażać swojego zdrowia i ceremonię zobaczyć na żywo w TV.

BOŻE CIAŁO  i jak przypada w 2022 i 2023 roku?

Boże Ciało to święto ruchome. W 2021 przypada w czwartek 3 czerwca. Chętni będą mogli cieszyć się wtedy długim weekendem.Przypomnijmy, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Jak przypadać będzie wypadać w kolejnych latach?

  • 2022 rok: 16 czerwca
  • 2023 rok: 8 czerwca

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...