Karetka

i

Autor: Shutterstock Karetka

Tragiczny finał poszukiwań w Berlinie. 19-latek ugodził ją kilka razy nożem. 5-letnia dziewczynka zmarła

2023-02-22 14:03

W środę, 22 lutego portal dziennika „Bild” poinformował o znalezieniu 5-latki w berlińskim parku, w dzielnicy Pankow. Dziewczynka wcześniej padła ofiarą 19-latka. Ten ugodził ją kilkukrotnie nożem. Mimo prób reanimacji jej życia nie udało się uratować.

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej 5-letniej dziewczynki

5-letnia dziewczynka zaginęła we wtorek, 21 lutego po południu. Wieczorem, przed godz. 18., została znaleziona w zaroślach parku w Pankow – w pobliżu dziecięcego mini-zoo. Ciężko ranna dziewczynka mimo reanimacji zmarła w wyniku odniesionych obrażeń wkrótce po przetransportowaniu helikopterem do szpitala.

Zakładamy zabójstwo. Podejrzany 19-latek został już zatrzymany w związku z tą sprawą. Jeśli podejrzenie się potwierdzi, powinien dziś stanąć przed sądem” – poinformował w środę rano rzecznik berlińskiej policji. Nastolatek został ujęty we wtorek na terenie parku, gdzie znaleziono dziewczynkę.

Jak dalej podaje PAP we wtorkowych poszukiwaniach brało udział prawie stu funkcjonariuszy policji i służb ratowniczych. Dziewczynka była widziana po raz ostatni w parku oddalonym o kilkaset metrów od miejsca znalezienia jej ciała. Policja ustala, czy dziecko oddaliło się samo, czy zostało uprowadzone. Domniemany sprawca jest 19-letnim Niemcem pochodzenia tureckiego. Ofiara ma korzenie niemiecko-polsko-tureckie. Nie byli ze sobą spokrewnieni, ale znali się – dowiedział się „Bild”.

Sonda
Czy śmierć dziecka to najgorsza rzecz, jaka może spotkać człowieka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE