Awaria Facebooka i Instagrama: MEMY. "Właśnie rozbiłem telefon o podłogę". Internauci nie mają litości!

2021-10-05 10:05

Wściekłość, bezradność, łzy, a nawet rzucanie sprzętem. Tak wyglądało w wielu domach na całym świecie późne poniedziałkowe popołudnie oraz wieczór. Wszystko przez globalną awarię Facebooka, która trwała kilka godzin. Internauci dosadnie skomentowali tę sytuację. Zobaczcie najlepsze memy!

Awaria Facebooka i Instragrama: MEMY. "Właśnie rozbiłem telefon o podłogę". Internauci nie mają litości!

To była największa awaria Facebooka w historii. Nie działały również należące do niego aplikacje Messenger, Instagram oraz WhatsApp. Awaria Facebooka rozpoczęła się w poniedziałek, 4 września ok. godz. 17.40 czasu polskiego. Serwisy zaczęły ponownie działać ok. północy. Problemy z WhatsApptrwały jednak dłużej. Awaria Facebooka dosięgnęła ponad 3 mld użytkowników. Internauci byli załamani tą sytuacją. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy.

"Właśnie rozbiłem telefon o podłogę, ponieważ żadna aplikacja nie chciała otwierać Instagrama ani Facebooka."

"Już zrestartowałem telefon trzy razy, router pięć razy, dwukrotnie odinstalowałem i ponownie zainstalowałem FB, a nawet aktywowałem nowy pakiet danych."

Kocie planty w Nowym Sączu po remoncie

To jednak nie wszystko. Awaria Facebooka i Instagrama została też skomentowana za pomocą MEMÓW. Zobaczcie najlepsze.

Co było przyczyną awarii Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa? Jak podał na Twitterze ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Brian Krebs, powołując się na źródła w Facebooku, awarię spowodowało błędne uaktualnienie protokołu BGP, systemu sterującego ruchem w internecie.