Do kawiarni w Austrii wejdą tylko osoby niezaszczepione

i

Autor: Pixaby Do kawiarni w Austrii wejdą tylko osoby niezaszczepione

Takich działań nikt się nie spodziewał. Do kawiarni wejdą TYLKO osoby NIEZASZCZEPIONE!

2021-08-12 12:46

Kawiarnia tylko dla... NIEZASZCZEPIONYCH? Okazuje się, że tak. Gdy wokół mówi się o kolejnej fali koronawirusa i specjalnych przywilejów dla osób zaszczepionych, jeden z lokali poszedł z zupełnie innym kierunku. Przyjmuje on bowiem tylko tych, którzy nie zdecydowali się na przyjęcie preparatu przeciwko COVID-19.

W miejscowości Strobl w Austrii, w czasach pandemii koronawirusa właścicielka sklepu z żywnością ekologiczną i małej kawiarni podaje kawę i ciasto tylko osobom, które nie zostały zaszczepione. Ci, którzy są zaszczepieni, nie są obsługiwani - informuje telewizja ORF. Z prawnego punktu widzenia wszystko jest w porządku, przyznaje burmistrz Strobl Josef Weikinger.

Można się tylko z tego śmiać (...) i zaapelować do gości, żeby tam nie szli - mówi Weikinger telewizji ORF.

Sukces chirurgów naczyniowych z Białegostoku. Jako drudzy w Polsce wszczepili pacjentowi nowatorski stentgraft CASTOR

ORF próbowała przeprowadzić wywiad z osobą prowadzącą kawiarnię. Kobieta nie chciała jednak rozmawiać.

Politolog Reinhard Heinisch uważa ten przypadek za symptomatyczny dla rosnącej alienacji wielu ludzi od klasycznych systemów w polityce i służbie zdrowia.

Jest to oczywiście ogromne niebezpieczeństwo, ponieważ społeczeństwo - a w szczególności demokracja - kładzie nacisk na zgodę i legitymizację. A kiedy duża część społeczeństwa nie uznaje już danej instytucji za prawowitą, wówczas ludzie ci odłączają się od społeczeństwa - ostrzegał Heinisch.

Silvia Traunwieser, profesor filozofii prawa na Uniwersytecie w Salzburgu, uważa, że "pandemia Covid-19 ze wszystkimi jej konsekwencjami dzieli społeczeństwo - ale nie tylko społeczeństwo. Wchodzi ona w znacznie mniejsze obszary - na przykład może prowadzić do konfliktów między pracownikami w firmach. Może nawet wywoływać konflikty w rodzinach lub powodować rozpad przyjaźni" - mówi Traunwieser.

"Społeczność i osoby odpowiedzialne za turystykę w regionie Wolfgangsee dystansują się od kawiarni, w której obsługiwani są tylko niezaszczepieni" - informuje ORF.

Sonda
Czy zdarza Ci się wyrzucać jedzenie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE