Atak dronów na Kijów

i

Autor: Wikipedia/Twitter.com

Atak dronów kamikadze na Kijów. Wybuchy w centrum miasta. "Rosjanie myślą, że im to coś pomoże"

2022-10-17 7:20

W wyniku rosyjskiego ataku na Kijów przy użyciu dronów w centrum miasta wybuchł pożar w budynku, który nie jest obiektem mieszkalnym; kilka budynków mieszkalnych jest uszkodzonych - poinformował w poniedziałek rano (17 października) mer Kijowa Witalij Kliczko.

- Na miejscu są medycy. Sprawdzamy doniesienia na temat poszkodowanych - napisał Kliczko w serwisie Telegram. Informację o tym, że stolica Ukrainy została zaatakowana przy użyciu dronów, przekazał również Andrij Jermak, szef kancelarii prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

- Wybuchy w Kijowie. Stolicę zaatakowano dronami kamikadze. Rosjanie myślą, że im to coś pomoże, ale takie działania przypominają agonię - napisał Jermak na serwisie Telegram.

Jermak podkreślił, że Ukraina potrzebuje systemów obrony przeciwlotniczej. Zaapelował: "nie ma czasu na powolne działania. Więcej broni do ochrony nieba".

Wybuchy w Kijowie! Ukraina ZAATAKUJE Rosję?!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE