Facebook wycofuje funkcję "zaufane kontakty". Co zrobić, by nie stracić dostępu do konta?

2022-05-26 12:53
Facebook wycofuje funkcję zaufane kontakty. Co zrobić, by nie stracić dostępu do konta?
Autor: pexels.com Facebook wycofuje funkcję "zaufane kontakty". Co zrobić, by nie stracić dostępu do konta?

Facebook wkrótce wycofa "zaufane kontakty". Oznacza to, że wybrani znajomi nie będą już mogli pomóc nam wrócić na Facebooka, jeśli utracimy dostęp do swojego konta. Z jakich innych dodatkowych opcji zabezpieczeń warto w związku z tym korzystać? Szczegóły poniżej.

Zaufane kontakty to jedna z funkcji na Facebooku, która ratuje nas w przypadku problemów z zalogowaniem się na swój profil. Znajomi, których wybierzemy, mogą wówczas wysłać nam kod resetowania ze specjalnym adresem URL, którego możemy użyć do odzyskania dostępu do konta. Niestety wkrótce opcja ta zostanie wycofana.

Facebook wycofuje funkcję "zaufane kontakty"

Zaufane kontakty wkrótce zostaną wycofane. Oznacza to, że wybrani znajomi nie będą już mogli pomóc Ci wrócić na Facebooka, jeśli utracisz dostęp do swojego konta. Upewnij się, że Twój adres e-mail i numer telefonu są aktualne w ustawieniach konta. Możesz także uzyskać więcej wskazówek na temat dbania o bezpieczeństwo konta – informuje Facebook w wysyłanym do użytkowników komunikacie.

Co zrobić, by nie stracić dostępu do konta?

By nie stracić dostępu do konta, należy upewnić się, czy podany w ustawieniach konta adres e-mail oraz numer telefonu są aktualne. Pamiętajmy też, że zaufane kontakty to tylko jedna z opcji, z której możemy skorzystać w przypadku problemów z Facebookiem. Warto pamiętać również o dodatkowych opcjach zabezpieczeń takich jak alerty o nierozpoznawalnych próbach logowania czy też uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Więcej o ochronie konta na Facebooku przeczytasz >>TUTAJ<<

Czy jesteś gotowy na ślub? Sprawdź, czy znasz te weselne przesądy

Pytanie 1 z 15
Panna Młoda powinna mieć na sobie:
HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze