Andrzejki 2021. NAJPOPULARNIEJSZE wróżby i zabawy na Andrzejki!

2021-11-28 7:33
Andrzejki
Autor: East News / Gawuc/REPORTER

Wielkimi krokami zbliżają się Andrzejki. Zgodnie ze zwyczajem, w tym roku również przypadają na noc z 29 na 30 listopada - z poniedziałku na wtorek. Warto w tym czasie wrócić to tradycyjnych pogańskich zwyczajów - lać wosk i sprawdzić najpopularniejsze wróżby. Jakie są najlepsze zabawy andrzejkowe? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii.

Andrzejki 2021. Już niedługo będziemy mogli sobie polać wosk, a jak szczęście dopisze - może akurat spełni się to, czego oczekujemy! W Andrzejki imieniny obchodzą mężczyźni o imieniu Andrzej i jednocześnie każdy z nas może przygotować nastrojowy wieczór wróżb. W grę wchodzi tutaj przebijanie papierowego serca igłą, ustawianie butów i wiele innych andrzejkowych zabaw. Co ciekawe, dawniej andrzejkowe magiczne wróżby miały charakter wyłącznie matrymonialny. Praktykowały je tylko niezamężne dziewczyny, jednak z czasem święto zaczęło mieć bardziej luźny charakter. Dzisiaj Andrzejki mogą obchodzić również panowie. 

Andrzejki to polska tradycja, której początków możemy sięgnąć w 1557 r. Warto więc ją kultywować nadal! Jakie są najlepsze wróżby na Andrzejki? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii wszystkie szczegóły! 

Super Raport 18.11 (Goście: Michał Kamiński - Wicemarszałek Senatu oraz prof. Anotoni Dudek - politolog, historyk UKSW) Sedno: Henryk Kowalczyk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze