Lubelskie: Koronawirus nie odpuszcza. Fatalne dane MZ z 21.09

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/mufidpwt Lubelskie: Koronawirus nie odpuszcza. Fatalne dane MZ z 21.09

Amerykanie już testują DOUSTNY LEK na koronawirusa! kiedy ma wejść na rynek?

2021-09-28 7:48

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek (27 września0, że rozpoczął zaawansowane etapy testów nad działaniem leku doustnego, który ma przeciwdziałać rozwojowi Covid-19 u osób, które zakaziły się koronawirusem.

Koncern rywalizuje z Merck & Co Inc i Roche Holding AG o to, kto pierwszy wypuści na rynek tabletki przeciw Covid-19.

Pfizer ogłosił, że będzie sprawdzał lek na zdrowych dorosłych uczestnikach, którzy żyją w tym samym miejscu, co osoba z potwierdzonymi symptomami infekcji, wywoływanej przez koronawirusa.

Sprawdzonych zostanie ponad dwa i pół tysiąca dorosłych uczestnikach. To osoby, które żyją w tym samym miejscu, co te z z symptomami infekcji, wywoływanej przez wirusa. Póki co nie wiadomo, kiedy pojawi się na rynku.

Tego typu leki mogłyby być bardzo dobrą bronią w walce z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy, że nawet osoby w pełni zaszczepione nie są w stu procentach odporne na zarażenie. Mimo że niezwykle rzadko przechodzą ciężko chorobę, to wciąż mogą być roznosicielami wirusa. Dlatego leki przeciwwirusowe mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem, pomagającym służbie zdrowia w powstrzymaniu rozwoju pandemii.

W poniedziałek (27 września)  trzecią dawkę szczepionki przyjął przed telewizyjnymi kamerami- prezydent Joe BidenZrobił to podczas transmisji na żywo, zachęcając innych seniorów by poszli w jego ślady.

Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?
Zaatakował Cię pies? Zobacz, jak się zachować?