Wilno

i

Autor: Canva Wilno

Ambasada Rosji w Wilnie od środy 9 marca mieścić się będzie przy ulicy Bohaterów Ukrainy

2022-03-09 15:19

Kolejne kraje wyrażają sprzeciw wobec działań Rosji w Ukrainie. Zrywane są współprace z rosyjskimi miastami partnerskimi. Mer Wilna ogłosił, niedawno oznajmił, że miasto planuje, aby jedna z ulic stolicy Litwy oficjalnie nosiła nazwę Bohaterów Ukrainy. Tę nazwę od dzisiaj (9 marca) będzie nosiła ulica, na której znajduje się ambasada Rosji.

Ambasada Rosji przy ulicy Bohaterów Ukrainy

To już oficjalna informacja, władze Wilna zdecydowały się na zmianę nazwy ulicy na której do tej pory funkcjonowała rosyjska ambasada. Ambasada Rosji w Wilnie od środy (9 marca) znajduje się przy ulicy Bohaterów Ukrainy – zadecydowała w środę Rada Miasta. Władze Wilna zerwały też współpracę z miastami partnerskimi Rosji i Białorusi oraz przyznały 800 tys. euro pomocy humanitarnej Ukrainie.

Mer Wilna Remigijus Szimaszius powiedział, że obecnie pracownicy rosyjskiej placówki dyplomatycznej będą musieli na swych wizytówkach „uhonorować bohaterów Ukrainy”, a każdy z nich, wysyłając list do ambasady „pomyśli o rosyjskiej agresji i o walczących Ukraińcach”.

Decyzją władz Wilna uchodźcy wojenni z Ukrainy będą mogli bezpłatnie korzystać z transportu miejskiego. Wystarczy okazać ukraiński paszport lub zezwolenie na pobyt czasowy na Litwie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!