Akcja ,,Zaszczep się w majówkę'' wielkim sukcesem! Kilkadziesiąt tysięcy osób zaszczepionych!

2021-05-04 7:09 PAP. a.d.
Szczepienia na pl.Bankowym w Warszawie
Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Szczepienia na pl.Bankowym w Warszawie

Kilkadziesiąt tysięcy osób zaszczepionych! To w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę". Od 1 maja w 16tu wojewódzkich miastach ustawione były specjalne mobilne punkty szczepień. W Lublinie i Gorzowie Wielkopolskim - akcja została przedłużona do jutra (środa). W tych miastach przez weekend majowy zaszczepiło się po około 2000 osób. Podobnie w Szczecinie akcja trwa jeszcze 4 i 5 maja - tam zaszczepiono 2,5 tys osób.

W Białym stoku akcja również trwa - jeszcze dziś. Tam przez 3 dni zastrzyk dostało ponad 1300 osób. Z kolei w Toruniu szczepienia miały być możliwe jeszcze dziś, ale ze względu na ogromne zainteresowanie - do wczoraj wykorzystano wszystkie szczepionki - preparat Johnson&Johnson przyjęło ponad 3600 osób.

Każdego dnia ustawiały się długie kolejki chętnych, nawet kiedy obficie padał deszcz. Po 3500 osób zaszczepiło się przez majówkę w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu. W Warszawie wczoraj (poniedziałek) pierwsi chętni ustawili się w kolejce już o godz. 1 w nocy. W Kielcach w majówkę zastrzyk dostało ponad 1400 osób. W Opolu, prawie 2000.

Po 3000 osób zaszczepiło się w Olsztynie i Chorzowie. W województwie śląskim po akcji pozostało 380 dawek szczepionki, które zostaną wykorzystane w punkcie szczepień powszechnych w Katowicach.

Uroczyste obchody 230. rocznicy Konstytucji 3 maja. Wywieszanie flagi
Najnowsze