alkomat

i

Autor: miguelrd68/CC0/pixabay.com

27-latek dmuchnął w alkomat, wynik PRZEKROCZYŁ SKALĘ! Cytując klasyka: Jak do tego doszło?

2022-01-10 12:53

Policjanci z komisariatu w Daleszycach (Świętokrzyskie) zatrzymali do kontroli 27-letniego kierowcę bmw. Poczuli od niego woń alkoholu. Pierwsze dwa badania nie zmieściły się w skali alkomatu. Dopiero trzecie pokazało wynik - cztery promile alkoholu w organizmie.

Policjanci z daleszyckiego komisariatu kierowcę bmw zatrzymali do kontroli w Górnie. Niemieckim autem kierował 27-latek. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Zbadali go alkomatem.

"Ilość promili, zaskoczyła nie tylko kierowcę i policjantów. Była także trudna dla przenośnego alkomatu. Dwa pierwsze badania wykazały przekroczenie skali urządzenia. Dopiero podczas trzeciego badania pojawił się wynik – cztery promile. 27-latek stracił prawo jazdy i wkrótce zostanie rozliczony przez sąd"

 - powiedział PAP podkom. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Tego samego dnia późnym wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy pilnowali porządku m.in. na terenie gminy Zagnańsk. Tam zwrócili uwagę na jadącego rowerem 74- latka.

"Mężczyzna miał trudności z utrzymaniem równowagi, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Badanie alkomatem wykazało, że rowerzysta miał w swoim organizmie jeden promil. W tym przypadku kara przyszła natychmiast – 2500 złotych mandatu" - podkreślił podkom. Macek.

Łącznie od piątku do niedzieli na terenie miasta i powiatu kieleckiego policjanci zatrzymali siedmiu kierujących na tzw. "podwójnym gazie".

Pijany kierowca BMW pędził S7 z prędkością 169 km/h