Fort Gibraltar

i

Autor: www.google.maps.pl

WYPADEK

16 dzieci zostało rannych podczas wycieczki szkolnej w Kanadzie. Grupa spadła z sześciu metrów!

2023-06-01 8:48

Do dramatycznych wydarzeń doszło w trakcie wycieczki do historycznego Fortu Gibraltar w Winnipeg, stolicy kanadyjskiej prowincji Manitoba. 16 uczniów i jeden dorosły zostali ranni gdy załamała się wewnętrzna konstrukcja i cała grupa spadła w dół z wysokości około sześciu metrów.

Wypadek w Kanadzie. Zwiedzanie fortu zakończone tragedią

Do wypadku doszło w środę (31.05) podczas zwiedzania przez klasę historycznego Fortu Gibraltar. W trakcie wycieczki załamała się wewnętrzna drewniana konstrukcja i 13 osób znajdujących się na platformie spadło w dół. Upadek był potężny, bo odległość do ziemi wynosiła prawie sześć metrów. Ranna została też dwójka dzieci oraz nauczyciel, którzy znajdowali się na dole budynku, a na których spadły elementy drewnianej konstrukcji. Poszkodowane dzieci są w wieku od 10 do 11 lat.

Grupa 17 osób została przetransportowana do szpitala

Większość poszkodowanych jest w stabilnym stanie i mimo licznych złamań grupa 13 osób może mówić o wyjątkowym szczęściu. Tylko jeden uczeń wymaga obserwacji po ortopedycznym zabiegu chirurgicznym.

Niestety, jak podaje Associated Press, trójka dzieci jest w stanie niestabilnym. Na tę chwilę nie podano więcej informacji dotyczących stanu ich zdrowia.

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Wypadek polskiego autokaru w Niemczech! Kilkadziesiąt osób rannych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE