Technologia

Samsung Galaxy Fold to nie wszystko! TOP 5 składanych telefonów w 2024 r. Jaki model wybrać?

2024-04-22 10:26

Składane telefony nie są już ograniczone do sfery filmów science-fiction. Te są dostępne na rynku już od 2018 roku i sześć lat później prawie każdy większy producent telefonów ma w swoim katalogu jeden lub dwa tego typu modele. Oto lista najlepszych składanych telefonów, jakie możesz obecnie kupić.

Spis treści

  1. Samsung Galaxy Z Fold 5
  2. OnePlus Open
  3. Google Pixel Fold
  4. Moto Razr+
  5. Samsung Galaxy Z Flip 5

Samsung Galaxy Z Fold 5

Galaxy Z Fold 5 to produkt piątej generacji firmy Samsung i jest obecnie najlepszym składanym telefonem na rynku. Wyeliminowano przerwę pomiędzy wyświetlaczami, dzięki czemu telefon jest znacznie bardziej kieszonkowy i kompaktowy. Jeśli chcesz używać telefonu do wielozadaniowości, ten model będzie idealny. Można go używać w stanie złożonym na pół, jak mały laptop, lub w trybie podzielonego ekranu, który umożliwia jednoczesne korzystanie z dwóch aplikacji.

Czytaj też: Promieniujące telefony wielkim zagrożeniem? Sprawdź, czy twój smartfon jest na liście

Samsung Galaxy

i

Autor: Samsung

OnePlus Open

OnePlus Open to jeden z najlepszych składanych telefonów, jakie można kupić, dzięki dużemu wyświetlaczowi i technologii szybkiego ładowania, która jest dostępna we wszystkich telefonach OnePlus. Model Open ma jeden z największych wyświetlaczy w segmencie składanych smartfonów, a szersze proporcje wyświetlaczy sprawiają, że jest to wygodne urządzenie zwiększające produktywność. Pod maską znajduje się procesor Snapdragon 8 Gen 2 SoC w połączeniu z 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci, która idealnie nadaje się do większości powierzonych mu zadań.

OnePlus Open

i

Autor: OnePlus

Google Pixel Fold

Pixel Fold ma wiele dostosowań oprogramowania, które pomagają w pełni wykorzystać możliwości telefonu wielkości tabletu, a także ma najlepszy aparat wśród składanych smartfonów. To samo dotyczy zoptymalizowanego systemu Android w telefonie, który jest wyposażony w mnóstwo ciekawych funkcji, które usprawniają wymagania szerszych proporcji ekranu. Pixel Fold ma mały, szeroki wyświetlacz przedni, który sprawia wrażenie naturalnego i pozwala szybko pisać, jak na zwykłym telefonie.

Google Pixel Fold

i

Autor: Google

Moto Razr+

Razr+ ma prawie wszystkie elementy wymagane od nowoczesnego telefonu składanego, w tym wspaniały wyświetlacz główny o przekątnej 6,9 cala i częstotliwości odświeżania 165 Hz – najlepszy wśród telefonów składanych. Ponadto posiada on poręczny i żywy wyświetlacz zewnętrzny o przekątnej 3,6 cala do wyświetlania powiadomień. Jeśli chcesz skrócić czas spędzany przed ekranem, Razr+ może być dla Ciebie idealny. Jego zewnętrzny wyświetlacz jest na tyle mały, że nie uzależnia Cię od aplikacji społecznościowych ani służbowych e-maili, a zamiast tego po prostu Cię o nich powiadamia.

Moto Razr+

i

Autor: Motorola

Samsung Galaxy Z Flip 5

Samsung Galaxy Z Flip 5 to kompaktowy, składany telefon z klapką, który jest wytrzymały i ma znacznie ulepszoną konstrukcję w porównaniu do swojego poprzednika. Samsung nie tylko ulepszył projekt i zwiększył rozmiar zewnętrznego wyświetlacza w Flip 5, ale także nie podniósł ceny w momencie premiery. Wbudowany procesor Snapdragon 8 Gen 2 w połączeniu z 8 GB pamięci RAM poradzi sobie z większością zadań, a nawet będzie mógł posłużyć do grania w gry na dużym wyświetlaczu wewnętrznym. Jednak wydajność aparatu w telefonie nie uległa poprawie, ponieważ Samsung ponownie wykorzystał ten sam moduł aparatu, co jego poprzednik.

Samsung Galaxy

i

Autor: Samsung
Co zamiast ipada?

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?