Matura 2024. Przydatne aplikacje dla maturzystów! Pobierz je na telefon i zdaj egzamin na 100%

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ciekawostki

Matura 2024. Przydatne aplikacje dla maturzystów! Pobierz je na telefon i zdaj egzamin na 100%

2024-05-06 15:13

Matura to prawdziwe wyzwanie dla każdego ucznia, który kończy swoją edukację i planuje rozpoczęcie studiów. W końcu to od wyników zależeć będzie, czy dostanie się na wymarzoną uczelnię wyższą. Jak przygotować się na ostatnią chwilę? Zostawcie notatki i skorzystajcie z przydatnych aplikacji, które pomogą wam w błyskawicznej powtórce!

Matura już jutro i obawiasz się, że nie wszystko pójdzie idealnie? W sieci znajdziecie całą masę przydatnych aplikacji, które pomogą wam w przygotowaniach. Poniżej znajdziecie naszą listę:

Zobacz też: Android z poważną luką! Hakerzy przejmują kontrolę nad aplikacjami. Natychmiast je odinstaluj

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

Matura 2024 - co na szczęście?

Jeśli na naukę jest już za późno, to zawsze można zdać się na szczęście! Na egzamin warto zabrać ze sobą czterolistną koniczynę - najlepiej taką, którą sami znaleźliśmy! Jeśli zdecydujecie się na popularny symbol szczęścia jakim jest słoń to pamiętajcie, że szczęście przynosi tylko słoń z uniesioną trąbą! Jest to zwiastując dobrobyt i pomyślność, a z głową słonia był ukazywany hinduski bóg Genesha. Aby przyciągnąć szczęście i pieniądze do domu warto zaopatrzyć się... w cynamon lub kamień cytryn, jakim jest cytryn. Co ciekawe, sięgnąć można również po magiczne zioła: listek bazylii, rozmarynu czy lauru!

Czy odpowiesz na te pytania z podstawy programowej? Sprawdź się w quizie!

Pytanie 1 z 15
"Ares płaci za kawę i wolno schodzi po schodach hańby" - jaki w tym zdaniu występuje środek stylistyczny?