Galaxy S24 vs iPhone 15 Pro Max

i

Autor: Apple / Samsung

Technologia

iPhone 15 z długo wyczekiwaną funkcją sztucznej inteligencji na wzór Galaxy AI i Google!

2024-05-09 8:05

Jedna z najważniejszych funkcji opartych na sztucznej inteligencji w telefonach Google i Samsung, Circle to Search, wreszcie trafi do telefonów Apple iPhone. Chociaż ta nie będzie tak dopracowana, jak na Androidzie, nadal będzie przydatną funkcją, z której jestem pewien, że większość użytkowników chętnie skorzysta.

Circle to Search to aktualnie jedna z najlepszych i najpopularniejszych funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Jej twórca, Google, wpierw wprowadziło ją do flagowego modelu Samsunga Galaxy S24, aby następnie udostępnić ją również swoim telefonom, Pixel 8. Teraz dowiadujemy się, że podobna funkcja trafiła do iPhone'ów.

Czytaj też: iPhone 15: Dlaczego warto kupuć telefon Apple w 2024 r. Który model wybrać? Wyjaśniamy

Czym jest Circle to Search?

Circle to Search szturmem podbiło świat technologii i nie bez powodu. Funkcja ta, pierwotnie wprowadzona w serii Galaxy S24, pojawiła się w styczniu w Pixelu 8 i bardzo ułatwia wyszukiwanie elementów na zdjęciu. Wystarczy, że zakreślisz okrąg wokół rzeczy na zdjęciu, a po zakreśleniu części obrazu sztuczna inteligencja szybko przeszuka sieć w celu znalezienia odpowiednich informacji i wyniki zaprezentuje w oknie wysuwającym się z dołu ekranu.

iPhone z własnym Circle to Search

Circle to Search nie jest dostępny na poziomie natywnym w systemie iOS, więc jeśli chcielibyście z niego skorzystać, musicie wykonać kilka czynności. Wpierw będziecie potrzebowali aplikacji Google na iOS. W następnym kroku będziecie musieli zainstalować aplikację Skróty (Siri Shortcuts). Następnie wystarczy tylko, korzystając z iPhone’a, stuknąć opcję Dodaj skrót. Powinieneś teraz móc korzystać z Circle to Search bez żadnych problemów i chociaż prawdą jest, że nie jest to tak dobre, jak na Androidzie, żądane przez ciebie zadanie zostanie wykonane.

Co zamiast AirPods

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?