Smart Home

Google Home 2024: Jaki inteligentny głośnik wybrać? Asystent Google, Alexa, czy Siri?

2024-04-03 7:42

Na rynku dostępnych jest wiele inteligentnych głośników, a wybór najlepszego staje się coraz trudniejszy. Najpierw musisz zdecydować, którego asystenta głosowego wolisz. Aktualnie istnieją trzy, z których warto korzystać – Alexa Amazona, Asystent Google i Siri Apple – a każdy ma swoje wady i zalety.

Spis treści

  1. Sonos Era 100
  2. Echo Orb
  3. Google Nest Audio
  4. Amazon Echo Dot 5th Generation

Żeby wybrać idealny inteligentny głośnik trzeba odpowiedzieć sobie wpierw na parę istotnych pytań. Czy jakość muzyki jest dla Ciebie najważniejsza? Czy chcesz mieć ekran dotykowy, czy wystarczy sama pomoc głosowa? Czy Twój głośnik musi łączyć się z innymi inteligentnymi gadżetami domowymi? W tym przypadku znalezienie najlepszej opcji staje się trudniejsze. W tym artykule poznasz najlepsze możliwe głośniki typu Smart Home z asystentami Alexa, Google lub Siri.

Czytaj też: Najlepsze urządzenia typu Smart Home do inteligentnego salonu. Prezent na święta 2023

Sonos Era 100

Najlepszy, tani inteligentny głośnik

Osobiście jestem wielkim fanem kompaktowych, inteligentnych głośników Sonos. Dzięki nowemu Era 100, Sonos rozszerza możliwości najlepszego inteligentnego głośnika do wersji stereo i wzmacnia basy dzięki nowym głośnikom wysokotonowym i o 25% większemu głośnikowi niskotonowemu, które jeszcze lepiej wypełniają pokój dźwiękiem. Wbudowane strojenie pomieszczenia jest szczególnie niesamowite w tej generacji, z możliwością odbijania szybkiego skanowania częstotliwości po pomieszczeniu, aby pomóc mu w automatycznym wyrównaniu w celu dokładnego umiejscowienia. Nowy inteligentny głośnik ma również kilka ulepszeń fizycznych, w tym duży suwak głośności na górze i przełącznik, który pozwala łatwo wyciszyć mikrofony, jeśli nie chcesz, aby asystent głosowy działał. Obsługuje on Alexę i Apple AirPlay 2, co zapewnia łatwą integrację z dowolnym ekosystemem inteligentnego domu.

Czytaj też: 7 najlepszych urządzeń Smart Home od Google Home do twojego inteligentnego domu

Echo Orb

i

Autor: Amazon

Echo Orb

Najlepszy głośnik z asystentem Alexa

Głośnik Echo firmy Amazon to urocza kula dźwięku, która zapewnia ten sam odważny bas i szeroką scenę dźwiękową co poprzedni model, ale z większą ilością dźwięku wypełniającego pomieszczenie niż kiedykolwiek wcześniej. Można go umieścić w dowolnym miejscu — kuchni, łazience, a nawet mniejszym salonie — i z łatwością wypełnia przestrzeń dźwiękiem 360 stopni. Alexa ułatwia także otrzymywanie wiadomości i aktualizacji pogody, a ustawianie minutników oraz budzików w kuchni jest niezwykle proste. Podoba mi się w nim również to, że możesz wyłączyć mikrofony za pomocą fizycznego przycisku. Jeśli szukasz prostego, skupionego na dźwięku głośnika Alexa, który nie będzie przeszkadzał i nie rozbije Twojego banku, to Echo Orb będzie idealny.

Czytaj też: 7 najlepszych urządzeń Smart Home od Amazon Alexa do twojego inteligentnego domu

Google Nest Audio

i

Autor: Google

Google Nest Audio

Najlepszy głośnik z asystentem Google

Nest Audio jest bezpośrednim konkurentem Google Echo i radzi sobie wyjątkowo dobrze. Ma kompaktowy, przypominający poduszkę kształt i świetny dźwięk, który z łatwością wypełni małe oraz średnie pomieszczenia. Co ciekawe, za sprawą połączenia dwóch Nestów można uzyskać naprawdę świetną parę głośników stereo. Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń obsługujących Asystenta Google, możesz poprosić Nest Audio o ustawienie timerów, odtwarzanie muzyki lub podanie pogody, a także zadać pytanie o wszystko, czego szukasz w Google. Aplikacja Google Home ułatwia sparowanie głośników z dowolnym innym inteligentnym urządzeniem obsługującym Google.

Amazon Echo Dot 5th Generation

Najlepszy minigłośnik

Jeśli nie interesuje Cię muzyka, Amazon Echo Dot With Clock (5. generacji) zapewnią Ci większość korzyści płynących z posiadania inteligentnego głośnika. Może Ci powiedzieć, kiedy upłynie czas timera w kuchni lub za jaki czas zadzwoni budzik. Wskazuje także oczywiście aktualną godzinę. Możesz także zapytać go o pogodę, odpowie ci na losowe zadane pytanie i przed snem zapewni biały szum, który pomaga zasnąć.

Amazon Echo Dot 5th Generation

i

Autor: Amazon
Express Biedrzyckiej - Grzegorz SCHETYNA

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?