Technologia

Genesis Selen 400 Recenzja: Budżetowy i bezprzewodowy headset do PC, Nintendo i PS5

2024-04-19 13:39

Każdy gracz uwielbia kupować akcesoria do swojego komputera. Te nie tylko sprawdzają się podczas wielogodzinnych sesji, ale też potrafią zbudować potrzebną imersję — czy to w grach fabularnych, czy na serwerze ze znajomymi. Genesis Selen 400 to nie tylko słuchawki stworzone dla graczy, ale również sprzęt, który zadba o brak niepotrzebnych kabli na waszym biurku.

Spis treści

  1. Genesis Selen 400: Design, jakość i możliwości
  2. Genesis Selen 400: Dźwięk i mikrofon
  3. Czy warto kupić Genesis Selen 400?

Genesis Selen 400 to bezprzewodowy headset do gier, ale co ważne, nie zamyka się wyłącznie na graczy PC, ponieważ współpracuje on również z konsolami Nintendo Switch i PlayStation. Jak to budżetowe urządzenie za około 250 zł sprawdzi się w grach oraz codziennym użytkowaniu? Na to pytanie postanowiłem odpowiedzieć sobie sam.

Genesis Selen 400

i

Autor: Marcel Żuk

Genesis Selen 400: Design, jakość i możliwości

Selen 400 na pierwszy rzut to porządny sprzęt, szczególnie kiedy spojrzymy na jego cenę. Znajdziemy tutaj skórzane nauszniki, miękką gąbkę na solidnym plastikowym górnym pałąku oraz zaskakująco dobre wygłuszanie. Użytkownicy, którzy zdecydują się na ich zakup, z pewnością nie odczują dyskomfortu podczas długich sesji grania.

Genesis Selen 400 zawodzi jednak nieco stylistyką oraz jakością wykonania. Ciągle widoczny i niedomykający się metal w pałąku może nieco drażnić niektórych użytkowników. Dodatkowo jego konstrukcja, szczególnie na bokach jest bardzo cienka, co może dać o sobie znać w przyszłości lub przy ewentualnym upadku.

Warto również wspomnieć, że urządzenie komunikuje się za pomocą odbiornika USB i może ono pracować nieprzerwanie do 15 godzin, żeby następnie musiało być przy ładowaniu około 2 godzin. Niestety, ale nie ma możliwości sprawdzenia, ile % naładowania mają Selen 400, co może utrudnić życie. Świetnie sprawdza się jednak deklarowany zasięg 10 metrów, zmiana pokoju lub wyjście do kuchni nie uniemożliwiały mi stałej komunikacji z innymi.

Genesis Selen 400

i

Autor: Marcel Żuk

Genesis Selen 400: Dźwięk i mikrofon

Słuchawki wyposażone są w przetworniki o średnicy 50 mm. Działają one w trybie stereo 2.0 i gwarantują dostateczną jakość dźwięku dla graczy bardziej ukierunkowanych na gry e-sportowe. Mam tutaj na myśli m.in. League of Legends, czy CS2, kiedy dźwięk nie jest jednak tak rozbudowany, jak w tytułach typu Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dodatkowym aspektem jest faktycznie solidne tłumienie hałasów, więc żaden krok oponenta nie powinien was zaskoczyć.

Lewy nausznik zawiera kontroler do regulacji głośności i wyciszania mikrofonu. No właśnie, a jak on się sprawdza w praktyce? Szału tutaj nie ma, jednak do zwyczajnych gamingowych rozmów na Discordzie w zupełności on wystarczy. Dodatkowo mikrofon umieszczony jest na elastycznym ramieniu, dzięki czemu użytkownicy mogą wygodnie dostosować jego położenie do swoich upodobań.

Genesis Selen 400

i

Autor: Marcel Żuk

Czy warto kupić Genesis Selen 400?

No więc odpowiedź nie jest taka prosta. Z jednej strony otrzymujemy tutaj budżetowy headset z masą możliwości i co ważniejsze, nie zamyka się on wyłącznie na posiadaczy PC. Z drugiej strony brakuje tutaj efektu "wow" i jest kilka aspektów, do których można się przyczepić, jak chociażby mikrofon, design, czy jakość wykonania niektórych elementów. Tak, więc jeśli poszukujecie dobrego, ale nie drogiego zestawu słuchawkowego, który nie dołoży wam dodatkowych kabli na biurko, a posiadacie kilka konsol, to zdecydowanie nie powinniście się więcej zastanawiać.

Genesis Selen 400

i

Autor: Genesis
PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

Pasujesz bardziej do świata Wiedźmina, czy Cyberpunka 2077? Ten QUIZ to sprawdzi!

Pytanie 1 z 9
W jakim miejscu mieszkasz?