Świnoujście: Pracownicy szpitala miejskiego: "Koronawirus to nie fejk"

2020-11-19 14:43 Rafał Ceglarek
Pracownicy szpitala z apelem
Autor: Materiały prasowe Szpital Miejski w Świnoujściu

Taki hasło adresują do wszystkich osób nie wierzących w pandemię i obecność wirusa. Swój apel opublikowali na stronie szpitala.

To już dla nas codzienność, ale chcemy, żebyście też wiedzieli jak jest - takimi słowami świnoujski zespół ze Szpitala Miejskiego rozpoczyna apel opublikowany na stronie placówki. Co dzień walczymy o życie każdego pacjenta - mówi Dorota Konkolewska, prezes szpitala w Świnoujściu.

Dodaje także, by nie bagatelizować tego co się dzieje: Nikt tego nie wymyślił. Po prostu my widzimy codziennie w szpitalu, że ten wirus jest i sieje spustoszenie. Ludzie często przychodzą jeszcze wydolni, ale niestety kończą na łóżkach respiratorowych. Nie raz przegrywamy tę walkę razem z nimi, bo niestety czasem nie jesteśmy w stanie konkurować z tym podstępnym, niewidocznym, bagatelizowanym zakażeniem. 

Medycy przypominają także, że dezynfekcja i noszenie maseczki to nie wymysł, a realne przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przez wiele tygodni w Świnoujściu można było odnotować pojedyncze przypadki zakażeń. Teraz sytuacja jest o wiele trudniejsza. Dlatego też medycy proszą o zrozumienie i liczą na dalsze wsparcie.

Nie maseczki, nie przyłbice. Zobaczcie, co wymyślili Kanadyjczycy