Szczecińskie pielęgniarki mają dość tragicznych warunków pracy. Strajki coraz bliżej

2020-11-19 10:44
związek zawodowy pielęgniarek i położnych
Autor: Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych

Pandemia koronawirusa obnażyła wszystkie wady resortu zdrowia. Szczególnym problemem jest brak personelu medycznego. W skrajnych przypadkach jedna pielęgniarka dba o pacjentów z całego oddziału.

Dobro pacjenta jest dla nas najwyższą! My nie możemy jednak być traktowane, jako grupa zawodowa, która ma udawać, że sobie ze wszystkim radzi, w momencie, kiedy cały system upada i jest niewydolny. Brak kadry i brak organizacji pracy jest szkodliwy szczególnie dla pacjentów, ale dla nas także! I MY MÓWIMY DOSYĆ! Ile umarło już pielęgniarek? Bo co? Bo jesteśmy leniwe i nie chcemy się opiekować pacjentami?! Nie, umarły, bo nasza praca jest naprawdę niebezpieczna - mówi Bogusława Reszko - Szydłowska, Przewodnicząca Zarządu Regionu Zachodniopomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

I dodaje, że wyremontowane i nowoczesne szpitale nie rozwiążą problemu.

Szpital to taka instytucja, jak np. Kościół. Sam kościół to tylko budynek. Kościół tworzą wierni. Budynki, wyposażenie to nie jest szpital. Szpital to personel, który tam pracuje. Personel, o którym zapomniano przez ostatnie lata. 

Dodajmy, że średnia wieku pielęgniarek w Polsce przekroczyła już 53 lata.

Zamieszki na Strajku Kobiet w Warszawie - 18.11.2020