Praktyczne porady

Siemię lniane na 5 sposobów. Jak działa na nasz organizm i jak je spożywać?

2024-05-24 12:21

Siemię lniane to czyste złoto, wśród produktów spożywczych. Potrafi zdziałać cuda na nasz organizm. Warto zatem włączyć je do swojej diety, Podajemy propozycji podania.

Siemię lniane to płaskie nasiona wielkości ok. 2-3 mm barwy szaro-brązowej. Len uprawiany jest głównie na terenach Bliskiego Wschodu -  w Iraku, Iranie, Syrii, Izraelu, Egipcie czy Palestynie. Len można uprawiać również w Polsce, jednak jego nasiona nie będą tak liczne i okazałe.

Warto również zaznaczyć, że na świecie występuje wiele gatunków lnu, jak np.: len trwały (Linum perenne), len austriacki (Linum austriacum), len karpacki (Linum extraaxillare), len włochaty (Linum hirsutum), len złocisty (Linum flavum) czy len przeczyszczający (Linum catharticum).

Nasiona lnu wykorzystuje się zarówno w medycynie, w produkcji kosmetyków, jak również w kuchni. My podpowiemy ci, jak wykorzystywać siemię lniane na co dzień, w celu poprawy funkcjonowania organizmu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ten jeden nawyk zmieni twoje życie. Stracisz kilka kilogramów i odzyskasz energię!

Cudowne SIEMIĘ LNIANE - do picia, na włosy i skórę, zamiast jajka

Siemię lniane - składniki odżywcze

Siemię lniane nie bez powodu zyskało miano superfood. Jest bowiem źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które obniżają poziom cholesterolu we krwi, chroniąc serce oraz naczynia krwionośne. Zawiera również białko, błonnik, witaminę B6, E oraz K, kwas foliowy, niacynę, ryboflawinę, tiaminę, wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód i cynk.

Siemię lniane - jak wpływa na organizm?

Zażywanie siemienia lnianego ma dobroczynny wpływ na nasz organizm. Jego zażywanie sprawia, że nasza skóra staje się gładsza i bardziej promienista. Chroni przed nowotworami i miażdżycą, nawilża gardło, leczy wrzody i pomaga łagodzić objawy refluksu żołądkowego. Natomiast wysoka zawartość błonnika wspomaga trawienie.

Siemię lniane - w jakiej postaci spożywać?

Nie ma wątpliwości, że siemię lniane to czyste złoto wśród produktów spożywczych. Warto zatem włączyć je do swojej codziennej diety. Wybierz najlepszy dla siebie sposób. Pięć z nich zaprezentowaliśmy w naszej GALERII.