Złota Piłka 2019 - wyniki. Kto otrzymał nagrodę i które miejsce zajął Robert Lewandowski?

2019-12-02 23:51 MK
Robert Lewandowski
Autor: FRANCK FIFE/AFP/East News

Piłka nożna to niewątpliwie najpopularniejszy sport na całym świecie. Miliony fanów z zapartym tchem śledzą, jak ich ulubieni zawodnicy radzą sobie na boisku. Niemniej emocjonująca dla wszystkich wielbicieli tego sportu będzie gala, w trakcie której wręczona zostanie Złota Piłka 2019. Wśród nominowanych znalazł się Polak - Robert Lewandowski. Które miejsce zajął? Sprawdź na ESKA.pl.

Złota Piłka 2019 - wyniki prestiżowego głosowania to bardzo istotna kwestia dla wszystkich fanów piłki nożnej. Co roku, francuski magazyn France Football przyznaje nagrodę Ballon d'Or najlepszemu, zdaniem dziennikarzy, piłkarzowi w danym roku. W 2019, za pośrednictwem specjalnego formularza, 180 dziennikarzy z całego świata mogło zadecydować, do kogo trafi statuetka. Oddawanie głosów zakończyło się w drugim tygodniu listopada, natomiast zwycięzca zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali w Paryżu, która odbędzie się 2 grudnia 2019 roku. O zwycięstwo w plebiscycie walczy aż trzydziestu piłkarzy, między innymi Cristiano Ronaldo oraz Leo Messi. Wśród najlepszych z najlepszych nie zabrakło również Polaka - Roberta Lewandowskiego, który w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy strzelił łącznie aż 51 goli. Zgodnie z przewidywaniami specjalistów, członek Bayernu Monachium i reprezentacji Polski ma ogromne szanse, by znaleźć się nawet w ścisłej czołówce rankingu. Czy tak się stało? Zobacz wyniki poniżej.

Złota Piłka 2019 - wyniki

Gala Złotej Piłki co roku wzbudza wielkie zainteresowanie. Regularnie pojawiają się na niej najpopularniejsi zawodnicy. W tym roku, zwycięzcą po raz ósmy z rzędu został Lionel Messi. Robert Lewandowski, zgodnie z typowaniami specjalistów, uplasował się w dziesiątce najlepszych piłkarzy, a mianowicie na miejscu ósmym.

TOP 10

1. Lionel Messi

2. Virgil van Dijk

3. Cristiano Ronaldo

4. Sadio Mane

5. Mohamed Salah

6. Kylian Mbappe

7. Alisson Becker

8. Robert Lewandowski

9. Bernardo Silva

10. Riyad Mahrez

Najnowsze