Wyszedł na boisko z wisiorkiem na szyi. Niebezpieczna sytuacja w meczu Polska - Francja

2022-12-04 18:27
Kounde
Autor: Sport Bible

Wielu zawodników ma swoje rytuały, które przynoszą im szczęście podczas meczu. Niestety nie każdy z nich jest dozwolony. Na mecz 1/8 finału z Reprezentacją Polski w złotym wisiorku na szyi wyszedł Jules Kounde. Ta sytuacja mogła zakończyć się poważną kontuzją u obrońcy.

Niebezpieczna sytuacja podczas meczu Polska - Francja. Założył złoty wisiorek

Wielu piłkarzy ma swoje rytuały i zwyczaje, które przynoszą im szczęście w ważnych rzeczach. O krok za daleko poszedł jednak francuski obrońca Jules Kounde, który podczas meczu Polska - Francja, wbiegł na boisko w złotym wisiorku na szyi. W regulaminie IFAB możemy jasno przeczytać, że noszenie takich akcesoriów podczas meczy jest ściśle zakazane: 

- Wszelka biżuteria (w tym wisiorki, pierścienie, branzoletki, kolczyki, skórzane paski, gumowe opaski, itp.) są zakazane i muszą być usunięte przed meczem - czytamy w regulaminie IFAB

Nie wiemy kto poniósł winę, za to niedopatrzenie w kontroli zawodnika. Przed meczem sędziowie powinni dokładnie sprawdzić, czy zawodnicy nie posiadają przy sobie niedozwolonych przedmiotów. Kounde wisiorek zdjął dopiero w 40. minucie meczu, po interwencji sędziego głównego Jesusa Valenzueli. Najwyraźniej wisiorek Kounde przyniósł mu szczęście, po tym jak Reprezentacja Francji pokonała Polskę 3-0 w meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze. 

Sonda
Czy myślisz, że Reprezentacja Francji zdobędzie tytuł Mistrzów Świata podczas Mundialu w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze