Wimbledon 2021 - Hubert Hurkacz poza finałem. Kto w finale turnieju?

2021-07-09 17:15
Wimbledon
Autor: Wikimedia.org/ I went to Wimbledon (CC BY-SA 4.0)

Wimbledon 2021 to najważniejszy turniej dla fanów tenisa ziemnego. Trwa tegoroczna edycja, która jest wyjątkowo pomyślna dla Polaków. W półfinale turnieju znalazł się Hubert Hurkacz. Kibice liczyli na to, że uda mu się awansować do finału i zastanawiają się, kiedy on się odbędzie. Szukają także informacji o transmisji.

Wimbledon 2021 to wydarzenie, na które czekali wszyscy fani tenisa. Najbardziej wyczekiwany turniej rozpoczął się w poniedziałek 28.06.2021. Jednym z uczestników tego prestiżowego turnieju był Hubert Hurkacz. Mężczyzna w ostatnim czasie odnosił duże sukcesy na arenie międzynarodowej i stał się nową gwiazdą polskiego tenisa. W związku z tym Polacy mieli ogromne nadzieje, że na Wimbledonie 2021 uda mu się osiągnąć duży sukces. Nie pomylili się. Hubert Hurkacz awansował aż do półfinału swojej kategorii. Niestety, na tym etapie zakończyła się jego przygoda na Wimbledonie. Mimo wszystko trzeba przyznać, że sam udział w półfinale to wielki sukces dla polskiego tenisa. Przed nami ostatni mecz na Wimbledonie 2021. Kto w nim zagra? Kiedy się odbędzie? Odpowiedzi niżej.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Wimbledon 2021 - finał. Kto zagra, data

Wimbledon 2021 dobiega końca. Przed nami finałowe mecze, podczas których poznamy zwycięzców w pięciu kategoriach - gra pojedyncza mężczyzn, gra pojedyncza kobiet, gra podwójna mężczyzn, gra podwójna kobiet, gra mieszana. Polskich kibiców najbardziej interesuje finał pojedynczy mężczyzn. W tym spotkaniu zagra Matteo Berrettini, który pokonał Huberta Hurkacza. Jego rywalem będzie zwycięzca półfinału Novak Djoković - Denis Shapovalov.

Kto wygra Wimbledon 2021?

Głównym faworytem do zdobycia pucharu w grze pojedynczej mężczyzn jest Novak Djoković. Pochodzący z Serbii tenisista triumfował na Wimbledonie już kilka razy. Ostatnio zwyciężył w 2019 roku, co oznacza, że w 2021 będzie bronił tytułu. Byłoby to jego trzecie zwycięstwo z rzędu na Wimbledonie.

Najnowsze