Wilfredo Leon - żona, zarobki, dziecko, klub. Najważniejsze informacje o siatkarzu

2019-10-09 9:46 M.C.
Wilfredo Leon
Autor: Lukasz Szelag/REPORTER / EAST NEWS Wilfredo Leon

Skąd pochodzi Wilfredo Leon? Kto jest jego żoną? Czy ma dziecko? Gdzie gra i ile zarabia? Na ESKA.pl zebraliśmy odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące siatkarza. Ten sportowiec to niezwykle ciekawa postać, którą warto poznać dokładniej. Zajrzyjcie do naszego artykułu i dowiedzcie się czegoś więcej o Wilfredo Leno.

Wilfredo Leon - żona, zarobki, dziecko, klub. To tylko niektóre spośród informacji, których na temat siatkarza szukacie w internecie. Zainteresowanie jego osobą jest zrozumiałe. Wilfredo uznawany jest obecnie za jednego z najlepszych siatkarzy świata. Zawodnik od dawna mieszka w Polsce. Możemy być więc dumni ze wszystkich jego sukcesów i osiągnięć. Warto też dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego kariery i życia osobistego. Najważniejsze informacje o siatkarzu znajdziecie w tym artykule.

Przeczytaj też: Liga Narodów Siatkarek 2019 - TERMINARZ. Kiedy i z kim grają Polki?

Wilfredo Leon - wiek

Ile lat ma Wilfredo Leon? Siatkarz przyszedł na świat 31 lipca 1993 roku. Oznacza to, że w 2019 roku kończy 25 lat.

Wilfredo Leon - skąd pochodzi?

A gdzie urodził się Wilfredo Leon? Siatkarz urodził się w Santiago de Cuba. To miasto i port w południowo-wschodniej Kubie (druga co do wielkości metropolia w kraju). To tam zaczynał swoją karierę siatkarską. Mając 14 lat debiutował w kubańskiej kadrze podczas eliminacji do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, a mając 17 lat został kapitanem narodowej drużyny. Występy w tamtejszej reprezentacji zakończył w 2012 roku.

Wilfredo Leon - Polska

Po opuszczeniu kadry, Wilfredo postanowił ubiegać się o polskie obywatelstwo. Do naszego kraju przeprowadził się już w 2013 roku i jako zatrudniony w agencji sportowej Andrzeja Grzyba w Rzeszowie, mieszkał w Polsce dzięki karcie stałego pobytu. W 2015 roku nadano mu polskie obywatelstwo.

Po tym pozostało już tylko jedno - gra w reprezentacji Polski. Debiut siatkarza zaplanowano na lipiec 2019, ale już w maju tego roku pojawił się na zgrupowaniu kadry.

Wilfredo Leon - żona

W Polsce Wilfredo poznał swoją żonę. Z Małgorzatą wziął ślub w 2016 roku. Zawarcie znajomości ułatwiło to, że Małgorzata biegle mówiła po hiszpańsku.

Wilfredo Leon - dziecko

Wilfredo i Małgorzata mają córeczkę Natalię. Rodzinne fotki całej trójki trafiają czasami do sieci. Oto jedna z nich.

Wilfredo Leon - klub

Aktualnym klubem Wilfredo Leon jest włoski Sir Safety Perugia, gdzie gra z numerem 9 na plecach. Wcześniej występował w tych drużynach:

  • 2005–2010 Capitalinos
  • 2010–2013 Orientales de Santiago
  • 2014–2018 Zenit Kazań
  • 2015-2016 Ar-Rajjan

Wilfredo Leon - Onico Warszawa

Występując w tych klubach zasłużył na opinię jednego z najlepszych przyjmujących na świecie. Nic więc dziwnego, że wśród polskich kibiców zapanowało poruszenie, gdy pojawiły się informacje, jakoby Wilfredo miał przejść z Sir Safety Perugi do Onico Warszawa. Siatkarz zaprzeczył jednak, że dostał ofertę od klubu.

Wilfredo Leon - zarobki

Wilfredo Leon jest tez jednym z najlepiej opłacanych zawodników na świecie. Nieoficjalne informacje Super Expressu mówią, że w Zenicie Kazań dostawał około miliona euro za sezon.

Wilfredo Leon - Isntagram

Na Instagramie można znaleźć profil o nazwie wilfredo_leon_official. Znajduje się tam wiele zdjęć dokumentujących siatkarskie występy Wilfredo oraz takie, które pokazują go w sytuacjach prywatnych.

Najnowsze