Tour de Pologne 2020 - nowy termin. Kiedy odbędzie się Tour de Pologne?

2020-05-06 14:51 RW
Tour de Pologne 2020 - nowy termin. Kiedy odbędzie się Tour de Pologne?
Autor: Jan Graczynski / East News Tour de Pologne 2020 - nowy termin. Kiedy odbędzie się Tour de Pologne?

Organizatorzy Tour de Pologne 2020 zmuszeni byli zmienić datę wydarzenia. Początkowo kolarski wyścig w ramach UCI World Tour miał się odbyć w lipcu. Teraz wiadomo, że tak się nie stanie. Kiedy jest Tour de Pologne 2020? Nowy termin podrzucamy wam w jednym miejscu - na ESKA.pl.

Tour de Pologne 2020 - nowa data. Zastanawiacie się, kiedy Tour de Pologne? Wyścig kolarski, w związku z pandemią koronawirusa, został przeniesiony na późniejszy termin. Początkowo wydarzenie miało się rozpocząć w niedzielę, 5 lipca, a finałowy etap i nagrodzenie uczestników miało nastąpić 11 lipca. Teraz już wiadomo, że tak się nie stanie, o czym poinformowali organizatorzy we współpracy z Międzynarodową Unią Kolarską. Wiadomo też, że Tour de Pologne 2020, czyli 77. edycja tego wydarzenia, będzie pierwszym wyścigiem etapowym, który otworzy kalendarz UCI World Tour po długiej przerwie spowodowanej COVID-19. Zgodnie z założeniem i kolarska rywalizacja zostaje skrócona z siedmiu do pięciu etapów. Wszystko po to, by zostawić miejsce w terminarzu dla innych zaplanowanych wyścigów. 

Tym samochodem Kubica będzie jeździć w wyścigach DTM

Tour de Pologne 2020 - termin, data

Nowy kalendarz Tour de Pologne został ujawniony na początku maja. Już wiadomo, że organizacja wydarzenia zaplanowana jest na dni 5-9 sierpnia. Jak powiedział Czesław Lang, czyli Dyrektor Generalny Tour de Pologne, ustalenie konkretnej daty imprezy jest ważne z wielu punktów. Chociażby ze względu na świadomość kibiców, sponsorów i samych władz miast. Podkreślił jednocześnie, że sytuacja związana z koronawirusem w Polsce jest wciąż monitorowana. Zapewnił jednocześnie, że priorytetem jest zapewnienie zdrowia publicznego i bezpieczeństwa sanitarnego:

Ta wiadomość dała nam nadzieję i podniosła na duchu. Uzgodnienie daty powrotu do wyścigów jest bardzo ważne dla wszystkich, sponsorów, organizacji i społeczności kolarskiej. Rzecz jasna sytuacja jest stale monitorowana i oczywiście wszystko wciąż zależy od jej rozwoju, a w szczególności od decyzji polskiego rządu. Priorytetem jest ochrona zdrowia publicznego, gwarantująca, że ​​konkurencja może odbywać się w pełnym bezpieczeństwie, zgodnie z ograniczeniami, o których zadecyduje rząd. Na razie cieszymy się, że UCI dało nam taką możliwość, więc rozpoczynamy organizację nad nową trasą. Niebawem podamy wszystkie szczegóły. 

Najnowsze