Tour de Pologne 2020 - nowy termin. Kiedy odbędzie się Tour de Pologne?

2020-05-06 14:51
Tour de Pologne 2020 - nowy termin. Kiedy odbędzie się Tour de Pologne?
Autor: Jan Graczynski / East News Tour de Pologne 2020 - nowy termin. Kiedy odbędzie się Tour de Pologne?

Organizatorzy Tour de Pologne 2020 zmuszeni byli zmienić datę wydarzenia. Początkowo kolarski wyścig w ramach UCI World Tour miał się odbyć w lipcu. Teraz wiadomo, że tak się nie stanie. Kiedy jest Tour de Pologne 2020? Nowy termin podrzucamy wam w jednym miejscu - na ESKA.pl.

Tour de Pologne 2020 - nowa data. Zastanawiacie się, kiedy Tour de Pologne? Wyścig kolarski, w związku z pandemią koronawirusa, został przeniesiony na późniejszy termin. Początkowo wydarzenie miało się rozpocząć w niedzielę, 5 lipca, a finałowy etap i nagrodzenie uczestników miało nastąpić 11 lipca. Teraz już wiadomo, że tak się nie stanie, o czym poinformowali organizatorzy we współpracy z Międzynarodową Unią Kolarską. Wiadomo też, że Tour de Pologne 2020, czyli 77. edycja tego wydarzenia, będzie pierwszym wyścigiem etapowym, który otworzy kalendarz UCI World Tour po długiej przerwie spowodowanej COVID-19. Zgodnie z założeniem i kolarska rywalizacja zostaje skrócona z siedmiu do pięciu etapów. Wszystko po to, by zostawić miejsce w terminarzu dla innych zaplanowanych wyścigów. 

Tym samochodem Kubica będzie jeździć w wyścigach DTM

Tour de Pologne 2020 - termin, data

Nowy kalendarz Tour de Pologne został ujawniony na początku maja. Już wiadomo, że organizacja wydarzenia zaplanowana jest na dni 5-9 sierpnia. Jak powiedział Czesław Lang, czyli Dyrektor Generalny Tour de Pologne, ustalenie konkretnej daty imprezy jest ważne z wielu punktów. Chociażby ze względu na świadomość kibiców, sponsorów i samych władz miast. Podkreślił jednocześnie, że sytuacja związana z koronawirusem w Polsce jest wciąż monitorowana. Zapewnił jednocześnie, że priorytetem jest zapewnienie zdrowia publicznego i bezpieczeństwa sanitarnego:

Ta wiadomość dała nam nadzieję i podniosła na duchu. Uzgodnienie daty powrotu do wyścigów jest bardzo ważne dla wszystkich, sponsorów, organizacji i społeczności kolarskiej. Rzecz jasna sytuacja jest stale monitorowana i oczywiście wszystko wciąż zależy od jej rozwoju, a w szczególności od decyzji polskiego rządu. Priorytetem jest ochrona zdrowia publicznego, gwarantująca, że ​​konkurencja może odbywać się w pełnym bezpieczeństwie, zgodnie z ograniczeniami, o których zadecyduje rząd. Na razie cieszymy się, że UCI dało nam taką możliwość, więc rozpoczynamy organizację nad nową trasą. Niebawem podamy wszystkie szczegóły. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze