Olimpiada 2020 - terminarz. Kiedy i o której poszczególne konkurencje? [DATY, GODZINY]

i

Autor: pexels.com Olimpiada 2020 - terminarz. Kiedy i o której poszczególne konkurencje? [DATY, GODZINY]

Tokio 2020: szanse medalowe Polaków. Kto ma największe szanse i w jakiej dyscyplinie?

2021-07-21 13:22

Tokio 2020 to jedno z największych wydarzeń tego roku. Letnie Igrzyska Olimpijskie powracają po 5 latach. Każde zawody olimpijskie wiążą się z ogromnymi emocjami. Polscy kibice z pewnością będą kibicowali naszym rodakom. Wszyscy liczymy na jak największą liczbę medali. Kto ma największe szanse? Oto lista 5 Polaków z największymi szansami na podium.

Tokio 2020 to najbardziej wyczekiwana impreza sportowa tego roku. Najlepsi sportowcy z całego świata pojawią się w jednym mieście, aby wspólnie celebrować święto sportu i walczyć o medale w swoich dziedzinach. Przypominamy, że wydarzenie miało się odbyć w 2020 roku, jednak przełożono je ze względu na koronawirusa. Impreza nadal nosi jednak nazwę Tokio 2020. Fani sportu już nie mogą doczekać się rozpoczęcia wielkiego święta sportu. Igrzyska Olimpijskie są najważniejszym turniejem dla sportowców niemal wszystkich dyscyplin. To wyjątkowy czas także dla Polaków, ponieważ wszyscy będziemy kibicować naszym sportowcom. Kto ma największe szanse na medal w Tokio?

Paweł Fajdek

Paweł Fajdek to lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Uważany jest za głównego faworyta do zdobycia złotego medalu w swojej dyscyplinie. Cztery z pięciu najlepszych rzutów wykonanych w 2021 roku należą do niego. Finał jego konkurencji odbędzie się 4 sierpnia.

Igrzyska TOKIO 2020. Komu kibicować [Lewandowski, Fajdek, Lisek, Andrejczyk, Ennaoui] | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #25

Anita Włodarczyk

Tej kobiety nie może zabraknąć na tej liście. Podobnie jak Paweł Fajdek, specjalizuje się w rzucie młotem. Na igrzyskach w Londynie w 2012 i Rio de Janeiro w 2016 to dzięki niej wybrzmiał polski hymn, ponieważ zdobyła złote medale. Czy tym razem także się uda i będzie trzykrotną złotą medalistką olimpijską?

Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski to kolejna gwiazda polskiej lekkoatletyki. Wystartuje w biegu na 1500 metrów. Co prawda ostatni raz Europejczyk zdobył medal olimpijski w tej dyscyplinie w 2008 roku, ale szanse na sukces Lewandowskiego są spore. Przypominamy, że Polak zdobył brązowy medal w mistrzostwach świata.

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz w ostatnim czasie przyniósł wiele radości polskim kibicom. Tenisista dotarł do półfinału Wimbledonu 2021. To pobudziło nadzieje na sukces na Igrzyskach Olimpijskich. Tenis ziemny to jedna z ulubionych dyscyplin Polaków, dlatego też zawsze trzymają kciuki za medal. Może tym razem uda się właśnie dzięki Hurkaczowi.

Polska reprezentacja w siatkówkę

Siatkówka to obok piłki nożnej najpopularniejsza dyscyplina sportowa. Polacy od zawsze kibicują naszym siatkarzom. Nie ma więc powodów do zdziwienia, że kibice liczą na medal olimpijski. Tym bardziej, że nasza reprezentacja ma za sobą bardzo dobry sezon.