TOKIO 2020 - Igrzyska przełożone! Kiedy odbędzie się najważniejsza sportowa impreza?

2020-03-24 14:40
Tokio 2020
Autor: FABRICE COFFRINI/AFP/East News Tokio 2020

Letnie igrzyska olimpijskie w Tokio 2020 zostaną przełożone o rok! Mimo zmiany terminu imprezy nazwa pozostanie taka sama - Tokio 2020. Jaka jest nowa data olimpiady?

Organizatorzy Letnich igrzysk olimpijskich zwlekali z tą decyzją bardzo długo, ale w końcu sprawdził się najczarniejszy ze scenariuszy. Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach doszedł do porozumienia z premierem Japonii, Shinzo Abe. Panowie zdecydowali, że Olimpiada Tokio 2020 zostaje oficjalnie przełożona! Powodem takiej decyzji jest oczywiście pandemia koronawirusa, która cała czas przybiera na sile. Najważniejsza część oświadczenia MKO brzmi następująco:

W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych przez WHO, że pandemia koronawirusa przyspiesza, prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że igrzyska XXXII olimpiady w Tokio muszą zostać przełożone na termin po 2020 roku, ale nie później niż latem 2021 roku, w celu ochrony zdrowia sportowców, wszystkich osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej.

Olimpiada 2020 - nowy termin

Letnie igrzyska olimpijskie odbędą się w 2021 roku. Dokłada data olimpiady nie jest jeszcze znana. Przypomnijmy, że impreza pierwotnie mała odbyć się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku w stolicy Japonii - Tokio.

Zobacz: Całe oświadczenie MKO w sprawie przełożenia igrzysk olimpijskich

Maja Włoszczowska - Chciałam zakończyć karierę po igrzyskach. Nie wiem co zrobię gdy je przełożą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze