Tokio 2020 - awans Polski na Igrzyska. Co muszą zrobić polskie siatkarki, by awansować?

2020-01-07 12:32 RW
Tokio 2020 - awans Polski na Igrzyska. Co muszą zrobić polskie siatkarki, by awansować?
Autor: Lukasz Szelag/REPORTER / EAST NEWS Tokio 2020 - awans Polski na Igrzyska. Co muszą zrobić polskie siatkarki, by awansować?

Siatkarki reprezentacji Polski nie zdołały wywalczyć kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie, podczas turnieju we Wrocławiu. Polki, które prowadzi trener Jacek Nawrocki, uległy w ostatnim kwalifikacyjnym meczu Serbii, 1:3. Wciąż jednak mają szansę na bilet do Tokio. Co muszą zrobić, by zdobyć awans na Olimpiadę? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl

Tokio 2020 - awans Polski na Igrzyska to marzenie dla wszystkich kibiców w kraju, ale również samych zawodniczek. Siatkarki we Wrocławiu nie zdołały wywalczyć bezpośredniego awansu na Olimpiadę. W ostatnim meczu, choć pokazały świetną formę, przegrały z aktualnymi mistrzyniami, Serbkami, 1:3. Jak teraz będzie wyglądać walka o Tokio 2020? Polska ma duże szanse na awans, czy jednak będzie trzeba mocno zawalczyć? 

Tokio 2020 - awans Polski na Igrzyska

Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020 nie przebiegły pomyślnie dla naszych siatkarek. Podopieczne Jacka Nawrockiego w turnieju kwalifikacyjnym organizowanym we Wrocławiu zajęły 2. miejsce. Polki nie wywalczyły bezpośredniego awansu, jednak wciąż mają sporą szansę na grę, podczas Olimpiady. Zbliżają się siatkarskie Mistrzostwa Europy i to właśnie one będą kluczowe. Po zakończeniu turnieju, w którym wzięły udział najlepsze drużyny Starego Kontynentu, Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) zaktualizowała oficjalny ranking. Siedem najlepszych ekip w tabeli (plus gospodarz), które nie wywalczyły awansu na Olimpiadę, otrzymało drugą możliwość walki o bilet do Tokio. Dla tych siedmiu zespołów w styczniu 2020 zostanie zorganizowany turniej "ostatniej szansy".

Zobacz: Igrzyska Tokio 2020 siatkówka - KWALIFIKACJE olimpijskie [TABELA, WYNIKI, MECZE]

Oto aktualny turniej CEV:

  1. Serbia* - 294
  2. Holandia - 288
  3. Włochy* - 278
  4. Rosja* - 278
  5. Turcja - 274
  6. Niemcy - 254
  7. Belgia - 238
  8. Bułgaria - 232
  9. Polska - 232
  10. Czechy - 224

Znamy pierwsze zespoły, które wywalczyły bilet na Olimpiadę w Tokio. Na Igrzyskach na pewno wystąpi: Japonia (gospodarz), Chiny (mistrz olimpijski), Serbia, Brazylia, Włochy, USA oraz Rosja.

Najnowsze