Tokio 2020: Iga Świątek - kiedy i z kim gra? O której mecze na Igrzyskach Olimpijskich?

2021-07-22 11:47 MK
Iga Świątek
Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS

Iga Świątek ma nowe cele na ten rok. Z pewnością jednym z nich jest wywalczenie medalu podczas odbywających się w Tokio Igrzysk Olimpijskich. Kiedy Iga Świątek gra w Tokio 2020? Z kim będzie walczyć na korcie tenisowym? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w artykule.

Tokio 2020 - kiedy i z kim gra Iga Świątek? Odpowiedzi na te pytania nurtują wszystkich fanów zwyciężczyni French Open 2020 w grze pojedynczej. Po tym jak Iga Świątek odpadła z Wimbledonu, wszyscy kibice polskiej tenisistki zwiększyli nadzieje na jej powodzenie podczas Igrzysk Olimpijskich 2020, jakie rozgrywane będą w Tokio. Do stolicy Japonii poleciało w sumie sześcioro polskich tenisistów: Magda Linette, Alicja Rosolska, Hubert Hurkacz, Łukasz Kubot, Kamil Majchrzak oraz właśnie Iga Świątek. Tenisistkę zobaczymy podczas gry pojedynczej kobiet i najprawdopodobniej w miksie.

Wszystkich zastanawia, kiedy będzie można zobaczyć zmagania polskiej tenisistki. Sam turniej tenisa ma zostać rozegrany w dniach 24 lipca - 1 sierpnia na kortach twardych Ariake Tennis Park. Niestety, ze względu na różne strefy czasowe, mecze będą rozpoczynać się o godzinach 4:00 oraz 5:00 czasu polskiego. W ostatnich trzech dniach zostaną rozegrane spotkania decydujące o zdobytych medalach we wszystkich zaplanowanych konkurencjach.

Materiał Partnera

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, w 2021 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia. To #WielkieChwile nie tylko dla spółki, lecz także dla wszystkich miłośników sportu i kultury, którzy wiedzą, że ta znana Polakom firma była, jest i będzie największym mecenasem obu dziedzin życia.

Tokio 2020 - kiedy gra Iga Świątek? 

Kiedy Iga Świątek zaprezentuje się na korcie? Pierwsze mecze turnieju singla i debla odbędą się w weekend 24-25 lipca. Start spotkań w mikście przewidziano natomiast na środę, 28 lipca. Tenisistkę zobaczymy na koncercie już w sobotę o 4:00 czasu polskiego.

Tokio 2020 - z kim gra Świątek?

Losowanie odbyło się 22 lipca o godzinie 4:00 czasu polskiego. Dzięki niemu wiemy, że Iga Świątek rozpocznie spotkania w Tokio od meczu z pochodzącą z Niemiec tenisistką Moną Barthel.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY
Najnowsze