TOKIO 2020 ceremonia otwarcia: około 950 osób pojawi się na trybunach

TOKIO 2020 ceremonia otwarcia: około 950 osób pojawi się na trybunach
Autor: Alexey Filippov/SPUTNIK Russia/East News TOKIO 2020 ceremonia otwarcia: około 950 osób pojawi się na trybunach

Około 950 osób, w tym oficjele i dziennikarze, obejrzy piątkową ceremonię otwarcia igrzysk na stadionie - przekazał jeden z przedstawicieli organizatorów zawodów olimpijskich w Tokio. Media pisały, że na trybunach Stadionu Olimpijskiego będzie m.in. japoński cesarz Naruhito.

TOKIO 2020 ceremonia otwarcia: ATRAKCJE, PROGRAM. Już wcześniej poinformowano z kolei, że na IO w japońskiej stolicy zabraknie kibiców, a powodem jest rosnąca liczba przypadków zakażenia koronawirusem. Najpierw wykluczono udział w imprezie fanów spoza Japonii, a dwa tygodnie temu ogłoszono, że wstępu na olimpijskie areny nie będą mieli nawet lokalni kibice.

Ceremonia Otwarcia Igrzysk Tokio 2021 - GODZINA. O której i kiedy zaczynają się igrzyska?

Materiał Partnera

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, w 2021 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia. To #WielkieChwile nie tylko dla spółki, lecz także dla wszystkich miłośników sportu i kultury, którzy wiedzą, że ta znana Polakom firma była, jest i będzie największym mecenasem obu dziedzin życia.

TOKIO 2020 ceremonia otwarcia - kibice

Ceremonia otwarcia IO w Tokio będzie inna od tych poprzednich... Między innymi Komitety Olimpijskie Kanady i Australii podały, że tylko niewielka część ich reprezentacji weźmie w niej udział. Ekipa Kanady liczy 370 osób, a na otwarciu igrzysk będzie około 30-40 sportowców. Z kolei Australijczycy zapowiedzieli, że maszerować będzie grupa 50 sportowców, a cały team liczy 470.

Chorążymi polskiej ekipy podczas ceremonii rozpoczęcia rywalizacji olimpijskiej w Japonii będą rywalizująca w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska i pływak Paweł Korzeniowski.

Justyna Święty-Ersetic prezentuje dzwoneczek odstraszający niedźwiedzie w japońskiej dżungli
Najnowsze