Tie-Break siatkówka. Do ilu punktów gra się tie-break w siatkówce?

Autor: Pawel Skraba/ SUPER EXPRESS Tie-Break siatkówka. Do ilu punktów gra się tie-break w siatkówce?

Tie-Break siatkówka 2021. Do ilu punktów gra się tie-break w siatkówce?

2021-08-03 16:36

Tie-break w siatkówce to jedna z najbardziej emocjonujących chwil, podczas trwania całego meczu. Wtedy każdy błąd może skutkować przegraną, a każde zdobycie punktu może przybliżyć do zwycięstwa. Co to jest tie-break i na czym polega? Przekonajcie się sprawdzając garść szczegółów już teraz.

1. Tie-break siatkówka - co to jest?
  2. Do ilu punktów gra się tie-break w siatkówce?

Do ilu punktów gra się tie-break w siatkówce? Zasady tego, jak działa tie-break w siatkówce zastanawiają i ciekawią wielu kibiców. Osoby, które do tej pory nie interesowały się za bardzo tym sportem wpisują w wyszukiwarkę słowa tie-break co to? Dzieje się tak za sprawą siatkarzy reprezentacji Polski, którzy zacięcie walczą obecnie w turnieju olimpijskim w Tokio. Polska rozegrała wyrównany mecz z reprezentacją Iranu. Rozstrzygnięcie wyniku miało miejsce właśnie dopiero w tie-breaku. Przed nami jeszcze wiele emocji na najwyższym poziomie i mamy nadzieję, że Polacy będą wygrywać swoje mecze bez potrzeby rozgrywania tej części dogrywki.

Tokio 2020 - STARTY POLAKÓW: kiedy, o której godzinie i jakie dyscypliny? [PROGRAM]

Trzykrotny olimpijczyk Krzysztof Ignaczak: Mamy najmocniejszą drużynę siatkarzy w historii

Tie-break siatkówka - co to jest?

Co to jest tie-break w siatkówce? Takie pytanie zadają głównie osoby, które włączyły telewizor i wielokrotnie usłyszały od komentatora wieść o tie-breaku. To nic innego, jak swego rodzaju dogrywka, która następuje po wyniku 2:2 po czterech setach.

Tokio 2020 - strefa kibica

Do ilu punktów gra się tie-break w siatkówce?

Tie-break w siatkówce ma miejsce wtedy, gdy aktualny wynik w setach to 2:2. Piąty set jest krótszy i rozgrywa się do 15, a nie do 25 punktów. Żeby wygrać mecz dana drużyna musi uzyskać dwa punkty przewagi. Jeśli wynik meczu w piątym secie to 14:14, gra jest kontynuowana do uzyskania wspomnianej różnicy dwóch punktów np. 16:14, 17:15, czy jak miało miejsce podczas meczu Polska - Iran w Tokio 2020, 21:23.