Skoki narciarskie Zakopane 2019 - skoczkowie rezygnują z zawodów 19-20.01.2019. Dlaczego?

2019-01-18 9:37
Skoki narciarskie Zakopane 2019 - skoczkowie rezygnują z zawodów 19-20.01.2019. Dlaczego?
Autor: Mateusz Jagielski / East News Skoki narciarskie Zakopane 2019 - skoczkowie rezygnują z zawodów 19-20.01.2019. Dlaczego?

Skoki w Zakopanem to od lat święto wszystkich kibiców. Niestety, w tym roku niektóre czołowe gwiazdy skoków odwołały swój udział w zawodach. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

Skoki narciarskie Zakopane 2019 - kto skacze, a kogo zabraknie podczas konkursu Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi? Kilka wielkich gwiazd skoków narciarskich zrezygnowało z udziału w konkursie przed polską publicznością. Swoją nieobecność potwierdził właśnie obecny mistrz olimpijski z Pjongczang. 

Skoki Zakopane 2019 - PROGRAM, GODZINA, ŻAŁOBA, BILETY, CENA [PORADNIK KIBICA]

Skoki narciarskie 2019 - kto nie skacze w Zakopanem?

Skoki w Zakopanem 19 i 20 stycznia tuż przed skocznią obejrzy ponad 30 tysięcy widzów. Niestety komplet publiczności nie zobaczy na rozbiegu Gregora Schlierenzauera i Petera Prevca. Trenerzy tych skoczków postanowili odsunąć swoich zawodników od zawodów, by ci rozpoczęli przygotowania do zbliżających się mistrzostw w lotach. Pojawiła się również informacja, że czas na zajęcia i poprawę formy poświęci również mistrzy olimpijski ze skoczni normalnej w Pjongczang, Andreas Wellinger. 23-letni skoczek w tym sezonie spisuje się bardzo słabo, dlatego Werner Schuster, odsunął od drużyny swojego zawodnika.

Wspólnie z Andreasem podjęliśmy decyzję o tym, że nie wystartuje on w Zakopanem. Powodem jest słaba forma zaprezentowana podczas konkursów w Predazzo. Przez kilka dni zawodnik będzie trenował pod okiem Christiana Winklera - powiedział trener reprezentacji Niemiec.

Skoki narciarskie 2019 - kadra Polski

Będąc gospodarzem zawodów, Stefan Horngacher może wystawić w konkursie indywidualnym aż 12. zawodników. W piątkowych kwalifikacjach (17 stycznia 2019), pojawi się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Przemysław Kantyka.

Skoki Narciarskie 2018/2019 - TABELA skoków, KALENDARZ. Kiedy i gdzie skoki narciarskie?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze