Skoki narciarskie Zakopane 2019 - żałoba. ODWOŁANE skoki 19.01.2019?

2019-01-17 10:45
Skoki narciarskie Zakopane 2019 ODWOŁANE? Czy skoki 19-20.01.2019 się odbędą?
Autor: Matthias Schrader / AP/Associated Press/East News Skoki narciarskie Zakopane 2019 ODWOŁANE? Czy skoki 19-20.01.2019 się odbędą?

Skoki narciarskie w Zakopanem 19 stycznia to konkurs drużynowy. Na ten sam dzień, w całej Polsce, prezydent RP wyznaczył żałobę narodową. Wszystko ze względu na tragiczne wydarzenie, które miało miejsce podczas finału WOŚP 2019 w Gdańsku. Czy to oznacza, że skoki zostaną odwołane?

Skoki narciarskie Zakopane 2019 odwołane? W sobotę, 19 stycznia odbędzie się pogrzeb prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Będzie to więc dzień żałoby narodowej w całej Polsce. Już od dawna na ten właśnie dzień zaplanowany jest konkurs drużynowy Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi. Czy to oznacza, że skoki narciarskie 19.01.2019 nie odbędą się?

SKOKI NARCIARSKIE 2018/19: TERMINARZ, KALENDARZ, GODZINY [Puchar Świata]

Skoki narciarskie Zakopane 2019 - czy są odwołane?

Skoki narciarskie w Zakopanem to coroczne święto wszystkich kibiców. Kibice przez połowę sezonu z wielką niecierpliwością czekają na wyjątkowy konkurs na Wielkiej Krokwi. Jak co roku mówią sami zawodnicy, to właśnie na obiekcie im. Stanisława Marusarza panuje najlepsza, najbardziej radosna atmosfera. Organizatorzy z całego świata mogą pozazdrościć Polskiemu Związkowi Narciarskiemu. Co prawda skoki narciarskie 19 stycznia odbędą się zgodnie z planem, to jednak będzie nieco inaczej, spokojniej i bez większych uniesień. 

Jak powiedział na łamach serwisu WP SportoweFakty, Wojciech Gumny, szef komitetu organizacyjnego zawodów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi:

Tych zawodów nie możemy przełożyć na inny termin. Każdy pucharowy weekend jest zajęty. Do tego kibice zarezerwowali już miejsca hotelowe.

Skoki narciarskie w Zakopanem 2019 odbędą się zatem zgodnie z planem, tyle że bez oprawy muzycznej. Miał za nią odpowiadać zespół Crowd Supporters. 

Skoki narciarskie ZAKOPANE 19-20.01.2019 - o której godzinie skoki?

Szef komitetu organizacyjnego zawodów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w rozmowie z sportowefakty.wp.pl, jest przekonany, że kibice zrozumieją i dostosują się do zaistniałej sytuacji:

Będziemy chcieli zawody przeprowadzić tak, żeby jak najlepiej uczcić pamięć tragicznie zmarłego wybitnego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nie będzie muzyki, tylko głos spikera i sama rywalizacja sportowa. Kibice, którzy przyjeżdżają do Zakopanego, są najlepsi na świecie. Na pewno będą potrafili zachować się w sposób stosowny do sytuacji

Konkursy Pucharu Świata w Zakopanem są niezagrożone. Również pogoda w weekend nie powinna mieć wpływu na przeprowadzenie wszystkich serii konkursowych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze