Gimnastyczka złamała obie nogi! Drastyczne wideo z tragedii na zawodach

2019-04-09 13:01
Gimnastyczka złamała obie nogi! Drastyczne wideo z tragedii na zawodach
Autor: screen z filmu na youtube Auburn Gymnastics: Samantha Cerio Breaks Both Legs (YouTube.com/NaturallyWild) Gimnastyczka złamała obie nogi! Drastyczne wideo z tragedii na zawodach

Amerykańska gimnastyczka, wykonując jedną z akrobacji, tak nieszczęśliwie wylądowała, że złamała obie nogi. W wyniku nieszczęśliwego lądowania 22-letnia, wschodząca gwiazda musi zakończyć karierę. Co się dokładnie stało? Jak zareagowała kobieta? Nagranie, które mrozi krew w żyłach podrzucamy na ESKA.pl

Gimnastyczka Samantha Cerio ostatnią rywalizację zapamięta do końca życia. W czasie zawodów gimnastycznych w Luizjanie złamała obie nogi w okolicach kolan i wiele wskazuje na to, że nie wróci do czynnego uprawiania tej dyscypliny. Sama za pośrednictwem swoich profili w serwisach społecznościowych ogłosiła zakończenie kariery. Chwilę po upadku w wypełnionej po brzegi hali zrobiło się bardzo cicho. Niedługo później do dziewczyny podbiegli lekarze i trenerzy. Jak podaje serwis The Sun: doszło do złamania nóg z przemieszczeniem kolan. Są też opinie, że Cerio zerwała więzadła. 

Zobacz: Sport 2019 - najważniejsze wydarzenia sportowe roku. Kiedy kibicować? [KALENDARZ]

Samantha Cerio - upadek

Samantha Cerio, w czasie gimnastycznych zawodów w Baton Rouge w Luizjanie, chciała zakończyć swój występ bardzo efektownie. Przy ostatnim obrocie w przód zawodniczka niefortunnie wylądowała na obie nogi. Podrzucamy nagranie, tylko dla widzów o mocnych nerwach!

Piątkowa noc była moją ostatnią nocą jako gimnastyczka. Po 18 latach odkładam uchwyty i zostawiam kredę. Nie mogę być bardziej dumna z osoby, która sprawiła, że ​​stałam się gimnastyczką. Nauczyło mnie to ciężkiej pracy, pokory, uczciwości i poświęcenia i nie tylko. (...) Być może nie skończyło się tak, jak zaplanowałam, ale nic w życiu nie idzie zgodnie z planem - napisała Samantha Cerio.

Tragedia Samanthy Cerio wstrząsnęła ludźmi na całym świecie. 22-letnia gimnastyczka otrzymała wyrazy współczucia za pośrednictwem Instagrama. Choć sama uważa, że nie wróci już do czynnego uprawiania sportu, to jednak nie wolno przestać wierzyć. Doskonałym przykładem cudu, jeśli chodzi o wznowienie kariery po tragicznym wypadku, jest Robert Kubica. Polak miał strasznie wyglądający wypadek, podczas rajdu Ronde di Andora, w wyniku którego jego prawa dłoń została zmiażdżona. Jedyny polski kierowca w Formule 1 przeszedł 17 operacji, liczne rehabilitacje i za sprawą swojej determinacji po ośmiu latach wrócił do najwyższej kategorii motosportu. Oby Samanta Cerio również walczyła o powrót do dawnej dyspozycji! 

Najnowsze