Roland Garros: Iga Świątek KIEDY gra w 1. rundzie? O KTÓREJ GODZINIE gra Świątek - Bucsa?

i

Autor: TIZIANA FABI/AFP/East News Roland Garros: Iga Świątek KIEDY gra w 1. rundzie? O KTÓREJ GODZINIE gra Świątek - Bucsa?

SPORT

Roland Garros: Iga Świątek KIEDY gra w 1. rundzie? O KTÓREJ GODZINIE gra Świątek - Bucsa?

2023-05-29 15:08

Iga Świątek na French Open 2023 walczy o to, by zachować numer 1 w rankingu najlepszych tenisistek świata. To właśnie od jej postawy na paryskich kortach będzie też zależało utrzymanie prowadzenia. W tamtym roku do tego samego turnieju startowała z pozycji żelaznej faworytki. Miała 28 zwycięstw z rzędu i wygrała imprezy w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. W tym roku zanotowała dwa turniejowe zwycięstwa i jej przewaga nad drugą w rankingu WTA Aryną Sabalenką znacznie stopniała.

Spis treści

  1. Iga Świątek - kiedy gra 1. runda French Open 2023?
  2. Iga Świątek - O KTÓREJ GODZINIE gra 2023?

Iga Świątek - kiedy gra w 1. rundzieO której godzinie gra Świątek - Bucsa w French Open 2023? Takie pytania zadają osoby, które uwielbiają turniej Rolanda Garrosa i nie mogą doczekać się rywalizacji z udziałem Polki. Zawodniczka z Raszyna jest najbardziej zadowolona z tego, że do walki przystępuje w pełni sił i zdrowiu. A nie było to takie oczywiste po zawodach w Rzymie, kiedy to podczas meczu z Jeleną Rybakiną poddała się w trzecim secie spotkania. Powodem były problemy z udem. To, kiedy gra Iga Świątek następny mecz 2023 jest również istotne ze względu na jej jasny cel. Po raz drugi przystępuje do wielkoszlemowego French Open w roli obrończyni tytułu, a głównym zadaniem jest obronienie numeru 1 w rankingu najlepszych tenisistek świata. Polka straci prowadzenie, jeśli w Paryżu nie dojdzie co najmniej do półfinału. Natomiast, w momencie, gdy Sabalenka dotrze do finału, to Świątek zachowa prowadzenie tylko w przypadku kolejnego triumfu na kortach Rolanda-Garrosa.

French Open 2023: Gdzie oglądać mecze Świątek na żywo? Transmisja i terminarz

Barbara Schett stawia na Igę Świątek przed Roland Garros

Iga Świątek - kiedy gra 1. runda French Open 2023?

Iga Światek na French Open 2023 walczy o wygraną, utrzymanie numeru jeden w rankingu tenisistek, a oprócz tego kolejnego zwycięstwa z rzędu. Po wygranej w 2020 roku, w 2021 odpadła w 1/4 finału, a w 2022 ponownie była najlepsza. A warto wspomnieć, iż ostatnią zawodniczką, która obroniła tytuł we French Open była Justine Henin. Belgijka wygrała dokładniej trzy kolejne imprezy w latach 2005-2007. Kiedy gra Iga Świątek 2023? Mecz na French Open odbędzie się 30 maja 2023. Jej rywalką jest Cristina Bucsa.

Iga Świątek - O KTÓREJ GODZINIE gra 2023?

Iga Świątek - Cristina Bucsa 30.05.2023 oficjalnie jest pierwszym spotkaniem, który będzie emocjonować kibiców zawodniczki z Raszyna.  Do tej pory z Hiszpanką mierzyła się wcześniej raz i łatwo pokonała ją w 3. rundzie tegorocznego Australian Open 6:0, 6:1. Bucsa notowana jest na 67. miejscu w rankingu WTA. Spotkanie rozpocznie się ok. godziny 16:00. W 2. rundzie potencjalną rywalką Polki jest Claire Liu lub zawodniczka z kwalifikacji.

Listen on Spreaker.