Iga Świątek

i

Autor: Rex Features/East News

Roland Garros 2022- kiedy gra Iga Świątek? Gdzie oglądać French Open 2022?

2022-05-17 16:24

Iga Świątek wciąż zachwyca! Dobra passa nie opuszcza polskiej tenisistki, która po 28. wygranej z rzędu sięgnęła po kolejne trofeum w tym sezonie. Teraz zmierza do Paryża, gdzie będzie zdecydowaną faworytką. Kiedy i gdzie oglądać French Open 2022?

Iga Świątek jest nie do zatrzymania! Po ostatnim zwycięstwie w Rzymie, gdzie obroniła tytuł, przyszła pora na podbój prestiżowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. To będzie wyjątkowy powrót! Bo właśnie tam w 2020 roku sięgnęła po historyczną wygraną i stała się pierwszą polską tenisistką w wielkoszlemowej rywalizacji singlowej. W ubiegłym roku zakończyła rywalizację w ćwierćfinałach, gdzie przegrała z Marią Sakkari. Jak będzie tym razem? Przekonamy się 22 maja 2022, kiedy rozpoczną się oficjalne zmagania zawodników.

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

Iga Świątek na French Open 2022 - kiedy i gdzie oglądać?

Turnieje wielkoszlemowe od zawsze budzą ogromne emocje, a jeszcze mocniejsze będą towarzyszyć polskim kibicom tenisa. Iga Świątek jest aktualnie liderką rankingu WTA, zwyciężczynią pięciu turniejów WTA Masters z rzędu i przede wszystkim zdecydowaną faworytką w nadchodzących spotkaniach. Wszystkie rywalizacje w Roland Garros będzie można śledzić 22 maja na kanale Eurosport. Szczegółowy plan transmisji zostanie podany, gdy oficjalnie poznamy drabinkę główną turnieju.

Sonda
Czy Iga Świątek przejdzie do historii światowego tenisa?

French Open 2022 - kiedy gra Iga Świątek?

Wydarzenie rozpocznie się 22 maja 2022 i potrwa do 5 czerwca. W Paryżu wystąpi aż dwunastu Polaków, m.in. Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Magda Linette, Magdalena Fręch i oczywiście Iga Świątek. Jeszcze nie ogłoszono oficjalnie, kiedy zagra polska tenisistka. Swoją rywalkę ma poznać dopiero w czwartek 19 maja.