Robert Lewandowski - KONTUZJA 2021: co się stało? Lewandowski NIE ZAGRA z Anglią!

i

Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER / EAST NEWS Robert Lewandowski - KONTUZJA 2021: co się stało? Lewandowski NIE ZAGRA z Anglią!

Robert Lewandowski - KONTUZJA 2021: co się stało? Lewandowski NIE ZAGRA z Anglią!

2021-03-29 14:33

Kontuzja Roberta Lewandowskiego to najgorszy z możliwych scenariuszy przed meczem z reprezentacją Anglii. Lider naszej drużyny, wieloletni kapitan, nabawił się urazu podczas meczu z Andorą. Co się stało Robertowi Lewandowskiemu? Dlaczego nie zagra z Anglią?

Robert Lewandowski - KONTUZJA: co się stało? Zastanawiacie się, jak wygląda kontuzja Roberta Lewandowskiego 2021? Niestety, najgorszy scenariusz się sprawdził i został potwierdzony 29 marca 2021. Lewandowski nie zagra z Anglią, o czym poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Niepewność w sprawie występu lidera naszej reprezentacji pojawiła się tuż po tym, gdy zszedł z boiska w meczu z Andorą. Zasiadł na ławce rezerwowych, a obok niego pojawił się sztab medyczny przykładający lód do kolana. 

Jan Tomaszewski: Hejterzy Lewandowskiego do psychiatry!

Robert Lewandowski - kontuzja: co się stało?

Kontuzja Roberta Lewandowskiego jest na tyle poważna, że kapitan kadry nie zagra w meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 przeciwko Anglii w Londynie. Jak podał serwis Łączy nas Piłka, badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Krótki czas pozostający do kolejnego meczu kadry wyklucza udział kapitana reprezentacji w tym spotkaniu. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem pogłębienia urazu. 

Robert Lewandowski - czas kontuzji

Kontuzja Lewandowskiego przed meczem z Anglią będzie leczona od 5 do 10 dniu. W związku z tym Robert Lewandowski wróci do klubu, gdzie będzie przechodził dalszą rehabilitację.

Więcej szczegółów zdradził Maciej Iwański. Dziennikarz TVP Sport ujawnił, że brana jest pod uwagę operacja: - Sprawa jest poważna, jeszcze nie wiadomo czy potrzebna będzie operacja. Według pierwszej diagnozy: miesiąc przerwy. W najgorszym scenariuszu zagrożone mogłoby być Euro, ale - na razie nie idźmy tak daleko #Lewandowski #Polska #kontuzja

Sonda
Czy Robert Lewandowski w sezonie 2020/2021 pobije rekord Gerda Muellera?