Robert Kubica - trening 10.07.2020: o której godzinie jedzie?

2020-07-10 8:42 Rafał Wróblewski
Robert Kubica - trening 10.07.2020: o której godzinie jedzie?
Autor: HOCH ZWEI/HochZwei/East News Robert Kubica - trening 10.07.2020: o której godzinie jedzie?

Robert Kubica w treningu 10 lipca 2020 dostarczy polskim kibicom ogromnej radości i wrażeń. Polak zasiądzie w fotelu Alfa Romeo Racing Orlen, dokładnie pięć miesięcy od testów zimowych w Barcelonie. O której godzinie oglądać trening Roberta Kubicy i całą sesję z udziałem wszystkich kierowców? Najważniejsze szczegóły przed GP Styrii podrzucamy na ESKA.pl!

Spis treści

  1. Robert Kubica w treningu 10.07.2020 - GP Styrii
  2. Robert Kubica: o której godzinie jedzie 10 lipca 2020?

Robert Kubica w treningu 10.07.2020: o której godzinie jedzie Polak? Nasz rodak, który pełni rolę kierowcy testowego zespołu będzie próbował spełnić dwa zadania. Pierwsze, to przekazać inżynierom, jak najwięcej informacji, które pozwolą zespołowi z Hinwil powrócić do walki o miejsca w pierwszej dziesiątce stawki. Ekipę martwi słaby początek sezonu, a szczególnie kwalifikacje, w których podstawowi kierowcy nie spełnili oczekiwań i zajmowali ostatnie miejsca. Drugie zadanie już bezpośrednio tyczy się samego Roberta. Będzie on chciał udowodnić, że da się wykręcić lepsze czasy od tych, które wykręcili jego koledzy z teamu. W pierwszej kolejności o tym, że Robert Kubica 10 lipca w treningu przed GP Styrii będzie musiał spełnić swoje zdania, napisał sam zespół Alfa Romeo Racing Orlen. W postach zamieszczonych w mediach społecznościowych napisano: On wraca! Robert Kubica zasiądzie w samochodzie podczas pierwszej sesji treningowej przed GP Styrii.

 

 

Robert Kubica w treningu 10.07.2020 - GP Styrii

Robert Kubica w 2020 roku dwukrotnie jeździł bolidem Alfa Romeo Racing Orlen. Było to podczas zimowych testów w Barcelonie w lutym. Jak dobrze pamiętamy, choć w testach nie ma co przywiązywać większej uwagi do czasów, Polak zakończył jedną z sesji na 1. miejscu. Jak mówi, już sama informacja powrotu do bolidu F1 daje mu dużą radość:

Cieszę się, że wracam do akcji w ten weekend, szczególnie po tak długiej przerwie, którą miał cały sport motorowy. Moim celem jest, jak zwykle, dostarczenie jak największej ilości danych naszym inżynierom i wsparcie ich moimi obserwacjami z kokpitu

- czytamy na stronie internetowej PKN Orlen. Kubica przyznał jednocześnie, że ten weekend będzie bardzo ważny pod względem odrobienia lekcji i strat, które zostały wykryte podczas ostatniego weekendu. Kierowcy ścigają się bowiem na tym samym torze, co podczas inauguracyjnego sezon 2020 wyścigu. Zmieniła się jedynie nazwa: 

Tym samochodem Kubica będzie jeździć w wyścigach DTM

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Ten weekend będzie nowym doświadczeniem dla wszystkich. Wyścig jest w miejscu, w którym wszyscy byliśmy kilka dni temu, więc najważniejszą kwestią będzie opracowanie wszystkich danych pozyskanych podczas Grand Prix Austrii i przetestowanie usprawnień, które chcemy zastosować w bolidach

Robert Kubica: o której godzinie jedzie 10 lipca 2020?

O której godzinie jedzie Robert Kubica? Polak weźmie udział w pierwszej sesji treningowej przed GP Styrii na torze Spielberg, która zaplanowana jest na godzinę 11:00. Zastąpi Antonio Giovinazziego. Nie wiadomo, jaki program wykona zespół. Zgodnie z obowiązującym Kubicę kontraktem, Polak weźmie udział w kilku piątkowych treningach w barwach Alfa Romeo Racing Orlen. Co ciekawe do zmiany fotela dojdzie również w zespole, w którym Robert ścigał się w ubiegłym sezonie. W Williamsie George'a Russela zastąpi Jack Aitken. 

Najnowsze